SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Chelsea’de teknik direktör Jose Mourinho ve kaleci Petr Cech, Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ile karşılaşacakları mücadele öncesi basın toplantısı düzenledi…

İŞTE JOSE MOURİNHO VE PETER CECH’İN AÇIKLAMALARI:

Jose Mourinho : Bence sizin medya olarak utanmanız gerekir. Özel bir konuşmayı kaydedip ve sonra yayınladıkları için onu yayınlayanlar utanmalı! Tabi ki ben de utanıyorum o sözler için. Yaptığım şeyi savunmuyorum. Karşınızdaki insan özel sohbeti yayınlayarak nasıl biri olduğunu gösterdi. Ben oyuncularını koruyan bir adamım. Eto 4 defa Şampiyonlar Ligi’ni kazandı. Benim orada yaptığım sohbet orada komikti. Ama yayınlandığında komik değil.

Ben bütün maçlarım için heyecan duyuyorum. Galatasaray Türkiye’nin şampiyonu ve büyük bir takım. Drogba da ben de işimi yapmalıyız. Geçen sene başardığı gibi gol atmalı, ben de galip gelmeliyim.

Galatasaray geçen sene de iyi bir takımdı şimdi de iyi bir takım. Galatasaray’da herhangi bir şey değişmedi. Hatta yeni oyuncular aldılar. Yıldız hücumcuları var. Geçen sene Real Madrid için zor bir maçtı, şimdi de Chelsea için zor bir maç. Güçlü bir takıma karşı oynayacağız.

Favori değiliz, bu çok açık. Ama herhangi bir takım tüm turlar arasında çeyrek finallere ulaştıysa, o takım her maçı yapabilir. Ben favori değilken galip gelmek isterim. Çünkü favori olduğum çok takımda zor maçlar yaşadım.

Tabi ki maçı kazanmak için oynayacağız. Galatasaray’ın kuvvetli ve yıldız oyuncuları var. Yedeklerinde de Umut Bulut gibi Burak Yılmaz gibi oyuncuları var. Chelsea geleceğe yatırım yapıyor. Bir maçta defans, bir maçta hücum oynayayım diye düşünürsek bu iş olmaz. Biz kendi oyunumuzu oynayacağız.

Petr Cech : Çok heyecanlıyım. Bu statta ilk defa oynuyorum. Buranın ne hale gelebileceğini biliyorum. Çok önemli bir maç olacak.

Drogba uzun yıllar Chelsea’nin bir yüzü oldu. Bize karşı oynaması farklı olacak.

Takımla beraber son zamanlarda iyi bir süreç geçirdik. Çok zor bir maç olacak. Galatasaray güçlü bir ekip. Ama bizim morallerimiz yerinde.

Muslera daha önce Lazio’da da çok başarılı bir dönem geçirmişti. Kaliteli, genç ve uluslararası bir oyuncu. Galatasaray’ın dünyaca ünlü, kaliteli kadrosu için önemli bir isim. Galip gelmemiz için onu geçmemiz lazım.

Yayınlanma Tarihi:15:19,