SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Habertürk'ten Meriç Müldür'e konuşan Aziz Yıldırım, şunları söyledi:

-Benim psikolojimi Fenerbahçe'nin başarıları ve başarısızlıklarından başka hiçbir şey etkileyemez. Ben hep aynı şeyi söyledim. Korkaklar her gün, cesurlar bir gün ölür. Ve ben Fenerbahçe'nin başkanı olarak Fenerbahçe'ye ve büyük Fenerbahçe taraftarına yakışır bir şekilde yaşadım. Tavizsiz ve onurluca yaşadım her zaman, bundan sonra da böyle yaşayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

-Şimdi yine ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz” tezahüratı yüzünden Disiplin Kurulu'na sevk edilmişiz. ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz' diye bağırıldığı raporda var. Bari rapordan çıkarın öyle sevkedin. Rapora bunu niye yazıyorsunuz? Türkiye'de, bu cumhuriyette ‘Mustafa Kemal'in askerleriyiz' demek suç mu? Suç mu olacak? Böyle saçmalık olur mu? Bunların hepsinin sıkıntıları sonunda siyasete gidiyor, hükümete gidiyor. Alt kademelerdeki adamlar bunları yapmasınlar. Gereksiz yere bunları büyütüyorlar ondan sonra da siyaset zarar görüyor. Sanki siyaset talimat verdi pozisyonuna geliyor olay. Yanlış. İnsanın sana tepkisi mi var. Bırak tepkisini koysun. Ondan sonra biter zaten bu iş. 34. dakika bak bitmiş Beşiktaş maçlarında, bağırmıyorlar. Yarın bizimkiler de bağırmaz. Maalesef alttakiler marifet zannediyor, yardakçılık yapacağız diye yapıyorlar.

-Öncelikle benim hapse girip girmemem çok önemli değil. Kaldı ki yeniden yargılanmam da önemli değil. Önemli olan Fenerbahçe'nin özelinde tüm Türkiye'nin ve bu hukuk terörüne uğrayan herkesin adil yargılanma hakkından faydalanabilmesidir. Ülkemizin artık yeniden normalleşmesi, bireylerin devletine ve adaletine güven duyduğu bir toplumun yeniden inşaa edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kısacası söz konusu ülkemiz ve Fenerbahçe ise gerisi teferruattır.

-Her şey düzmece. İftira üzerine yok etme operasyonudur bu. Emenike'nin para sayma görüntüleri nerede? Çıkarsınlar da bir görelim artık.

RÖPORTAJIN DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yayınlanma Tarihi:10:35,