SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Lig TV’de yer alan habere göre, Trabzonspor’da Kayserispor karşısındaki geri dönüş ve gelen galibiyet teknik sorumlu Hami Mandıral’ya olan güveni zirveye çıkardı. Bordo mavili ekibin başında 3. maçına çıkan ve ilk galibiyetini alan Mandıralı’nın maç içindeki oyuncu değişiklikler ise camianın büyük beğenisini kazandı.

Kayserispor maçında oyuna girdikten sonra golünü atan Marc Janko’nun performansı forvet hattındaki forma savaşını kızıştırmaya başladı. Emre Güral’dan beklenen performansı alamayan Hami Mandıralı’nın Juventus maçına Janko ve Henrique ikilisini hazırlayacağı öğrenildi.

Uzun süredir sakatlığı nedeniyle takımdaki yerini alamayan florent Malouda’nın ise Juventus maçında büyük bir olasılıkla sahada olacağı belirtildi.

Öte yandan Mustafa Akçay’ın istifasının ardından teknik adam arayışlarına giren bordo mavili yönetim bu yöndeki çalışmalarına son verdi. Hami Mandıralı’nın oynatmaya çalıştığı olumlu futbolun camia tarafından beğenilmesi şimdilik bu arayışın rafa kalkmasına neden oldu.

Lisans sıkıntısı nedeniyle Futbol Federasyonu’ndan alınan özel izinle kulübeye çıkan Mandıralı için formül arayışları da son bulma aşamasında. Alt yapı antrenörlerinden Cemil Canalioğlu’nun lisansının uygun olması nedeniyle yönetimin Canalioğlu’nu kulübede sahaya çıkaracağı öğrenildi.