SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da para isyanı!

Derbi maçta Beşiktaş'ı 1-0 yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir virajı kayıpsız atlayan Galatasaray, derbi öncesi küçük çaplı bir kriz yaşadı.

Güncellenme: 14:01, 24/02/2014
Galatasaray’da para isyanı!

Florya kaynaklı bilgilere göre, perşembe günü transfer taksitlerinin ödenmesi gereken yabancı futbolcular bu ödeme yapılmadığı için kazan kaldırdı.

Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ettiği için her 3 ayda 1 UEFA’ya futbolcuların imzaladığı “Hiçbir alacağım yoktur” dökümanlarını göndermek zorunda olan ve en son 31 Aralık’ta bu dökümanları tüm takıma imzalatan sarı-kırmızılı kulüp geciken taksitler nedeniyle zor anlar yaşadı.

Başını Eboue’nin çektiği yabancı futbolcular perşembe akşamı teknik ekibe “Paramız bugün ödenmezse cuma günkü idmana çıkmayız” resti çekti.. Başkan Ünal Aysal son dakikada devreye girerek “Ödemeler salı günü, Chelsea maçından önce mutlaka yapılacak” garantisi verince kriz belli bir süre için dolduruldu.

Mancini’nin isyanın başını çeken Eboue’yi normalde Beşiktaş maçında ilk 11’e almayı planladığı; fakat olaylardaki yapıcılıktan uzak tavrı nedeniyle daha sonra kadrodan çıkardığı da Florya’dan sızan bilgiler arasında.

Vatan