SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslanlardan Chelsea’ye gözdağı!

Galatasaray'ın yıldız isimleri Selçuk İnan, Wesley Sneijder ve Emmanuel Eboue, Chelsea karşılaşmasını İngiliz basınına değerlendirdi.

Güncellenme: 15:20, 24/02/2014
Aslanlardan Chelsea’ye gözdağı!

Galatasaray’ın yıldızları, Chelsea maçı öncesi İngiliz basınına iddialı konuştu.

Drogba gibi daha önce Mourinho’yla aynı takımda oynayan Galatasaray’ın yıldız isimlerinden Wesley Sneijder, bunun kendileri için avantaj olacağını söyledi. Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi 2.Tur mücadelesinde Chelsea’yi ağırlayacak sarı-kırmızılıların Hollandalı oyuncusu, Mourinho’yla ilgili olarak, “Mourinho bizi tanıyor, sahada ne düşündüğümüzü, ne yapacağımızı biliyor. Bu çok büyük bir avantaj. Bunu kabul ediyorum. Ancak aynı şey bizim için de geçerli. O bizi ne kadar tanıyorsa biz de onu o kadar tanıyoruz” dedi.

Sneijder maçı kazanabileceklerini vurgularken, “Herkesin kabul edeceği gibi Chelsea çok güçlü bir takım, ancak Juventus maçındaki ruhu bu maça da yansıtabilirsek büyük bir sonuç daha alabiliriz” ifadelerini kullandı.

Chelsea karşısında 2. maç öncesi avantajlı bir skor almak için sahaya çıkacak Aslan’ın Fildişili oyuncusu Eboue ise taraftara değinirken, “Galatasaray taraftarları maçın gidişatını etkileyecek en önemli unsurlardan biri. Bizim taraftarlarımız gerçekten çok tutkulu. Onlar, her maç bize inanılmaz destek veriyor. Biz sahadayken, bizim için tezahürat yaptıkları her saniye kendimizi daha güçlü hissediyoruz” TT Arena’daki desteğe vurgu yaptı.

Selçuk İnan ise taraftarın kendileri için itici güç olduğunu dile getirirken, “Taraftar ve sahaya yansıtılacak karakter önemli. Taraftarlarımız bizim itici gücümüz; onlar sanki sahadaki 12. oyuncu gibi. Taraftarımızın verdiği destekle birlikte sahaya da gerçek karakterimizi yansıtabilirsek dünya üzerinde yenemeyeceğimiz takım olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Ligtv