SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih Kaya’ya helal olsun

23 Şubat 2014

SON yılların en keyifli derbisi oynandı. Semih'in hakemin yanlış aut kararını kendi aleyhine bile olsa değiştirterek sportmenlik örneği göstermesi, Türk futbol tarihinin en dikkat çeken hareketlerinden biri oldu. Semih bu davranışıyla fair-play ödüllerini siler süpürür. Helal olsun; kendisini kutluyorum. Bunun yanında Semih'in uyarısıyla hatalı kararından dönen Cüneyt Çakır'ı da kutlamak gerekir. Ben Cüneyt'in yerinde olsam, Semih'in elini sıkmakla kalmam, alnından da öperdim.

MAÇA gelince; Beşiktaş, ilk yarında 30. dakikasına kadar oyuna ağırlığını koydu ve kontrolü ele geçirdi. Fakat Beşiktaş takımı sahada yemeğin malzemesini iyi hazırladı ancak tencerenin altını yakamadı. Yani; ceza alanı içinde sonuca gidecek vuruşları yapamadı. Son vuruşlardaki sıkıntı devam ediyor. Veli Kavlak çok koştu; iyi mücadele etti. Melo'yu belli oranda durdurabildi.

G.SARAY'A gelince; kanatlar çok iyi çalıştı. Telles'le Veysel çok koştu, iyi deparlar attı. Eğer kanatlar bu şekilde çalışmaya devam ederse, Galatasaray çok zor yenilir. Oyuna daha fazla ağırlığını koyan Galatasaray, ikinci yarıda oyunun hakimi oldu. Selçuk mükemmel paslar attı. Sneijder ise takımını iyi yönlerdirdi. Veysel için söylenecek bir şey var; topu oyuna sokmayı iyi başarırsa bu kanatın değişmez ismi olur.

HAKEM Cüneyt Çakır ve ekibine gelince: Genel olarak iyi maç yönettiğini söyleyebiliriz. Çakır, 1-2 sarı kart yanlışı dışında oyunu iyi kontrol etti. Vermiş olduğu penaltı kararında haklıydı. Çünkü bu pozisyonda Dany, kontrolsüz müdahalede bulundu. Belki ayaklarda temas yok ancak dirseğiyle Veysel'in kasığına müdahale etti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek