SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İŞTE OBİ MİKEL’İN AÇIKLAMALARI:

Harika ama zor bir maç olacağını düşünüyorum. Galatasaray, Türkiye'nin en kuvvetli takımlarından biri. Chelsea oraya giderek, tutku taraftarlar önünde, Şampiyonlar Ligi eşleşmesinin ilk ayağını oynayacak. Galatasaray taraftarı, tüm takımı ve oyuncuları kusursuz şekilde destekliyor. Atmosfer harika olacak. Sabırsızlıkla beklediğimiz bir maç. Umarım orada iyi bir sonuç ve Londra'ya avantajlı skorla dönebileceğimiz bir galibiyet alabiliriz.

Ben İstanbul'da da duygusal anlar yaşanacağını düşünüyorum. Ayrıldıktan sonra Chelsea'ye karşı ilk kez oynayacak. Burada eski takım arkadaşları var. Onunla birlikte çok savaş verdik. Kupalar kazandık, maçlar kaybettik. İyi ve kötü günlerimiz oldu. Kulüpten ayrıldıktan sonraki ilk maçında ona karşı oynamak güzel olacak. Onun da bu maçı dört gözle beklediğine eminim. Hem onun için hem de bizim için duygusal bir maç olacak.

Evet, bu bir avantaj olabilir. Didier Drogba, harika bir futbolcu. Her zaman da öyle oldu. O, karşılaştığı her takımın canını yakan bir oyuncu. Bunu onun arkadaşları olarak çok iyi biliyoruz. Onun neyi planladığını, neler istediğini görmek için sabırsızlanıyoruz. Herkesi etkilemek ve hâlâ bir şeyler yapabileceğini göstermek isteyeceğinden eminim. Bunu yapmaması için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Londra'ya iyi bir skorla dönmek istiyoruz.

Drogba ve Sneijder tanıdığım oyuncular. Galatasaray maçlarını izliyorum. Ama futbolcularının isimlerini tam olarak bilmiyorum. Mancini yönetiminde çok iyi bir takım olduklarını düşünüyorum. Mancini, çok iyi bir teknik adam. İtalya ve Manchester City ile İngiltere'de çok iyi işler yaptı. Eminim Galatasaray'da da aynı şekilde devam edecektir. Ama bir teknik adamın istediği takımı oluşturması için zamana ihtiyacı vardır. Onu da zamanla göreceğiz. Ama maçı dört gözle beklediğimizi söyleyebilirim.

Petr Cech’den eşleşme yorumu! Öncelikle zor bir maç olmasını bekliyoruz; çünkü özellikle de Şampiyonlar Ligi maçlarında Galatasaray'ın stadında özel bir atmosfer oluyor. Bu da büyük bir maç ve çok büyük beklentiler olacak. Hepimiz zor olacağını biliyoruz. Galatasaray, evinde başarılı bir takım. Biz de İstanbul'da iyi bir skor alarak Londra'ya avantajlı dönmek istiyoruz. Umarım bunu başarabiliriz.

Çok tutkulu bir taraftarı var, her Türk taraftarın olduğu gibi. Daha önce de söylediğim gibi, statları onlar için adeta bir kilise. Herkes orada, takımını desteklemek için hazır. Bu yüzden de iç sahada oldukça başarılılar. Biz bunu biliyoruz. Daha önce Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye temsilcilerine karşı oynadık ve bunun ne kadar zor olabileceğinin farkındayız. Yine zor bir maç olmasını bekliyoruz. Bu bir Şampiyonlar Ligi maçı ve çok heyecanlıyız.

Onu görmek için çok enteresan olacak. O, kulübün son 10 yıldaki başarılarında en büyük pay sahiplerinden biri oldu. Ve şimdi ayrıldıktan sonra ilk kez buraya gelecek. Herkes için özel bir an olacak. Chelsea taraftarları için, kendisi için Onun adına güzel bir karşılama olmasını ama sonunda galip tarafta yer almamasını diliyorum.

Biz Didier'yi tanıyoruz, o da bizi çok iyi tanıyor. Neler olacak, hep birlikte görelim. Wesley Sneijder da Jose Mourinho ile birlikte çalıştı. Daha önce Premier League'de oynayan ve Chelsea'ye karşı forma giyen, tecrübeli oyuncuları var. İlginç bir eşleşme olacağını düşünüyorum. Ama dediğim gibi Didier için özel bir gün olacak.

İyi bir takım omurgasına sahip olduklarını düşünüyorum, kaleciden başlayan ve Wesley Sneijder ile Didier Drogba'ya uzanan. Burak sürekli gol atıyor, iyi işler yapıyor. Bir takımın iyi bir iskeletinin olması her zaman önemlidir. İyi oyuncuları olduğu için birçok opsiyona sahipler. Ayrıca çok güçlü bir tarihe sahipler, her zaman iyi kadroları oldu. Hep iyi takımları vardı. Bu bizim için farkında olmamız gereken nedenlerden biri. Ve hazır olmaya çalışacağız.

Muslera'nın İtalya'da çok başarılı bir kariyeri vardı. Daha sonra Galatasaray'a transfer oldu. Her maçta oynuyor ve iyi işler çıkarıyor. Milli takımında da aynı şekilde. Hâlâ genç olmasına rağmen tecrübeli ve hırslı. Takımın en önemli parçalarından biri. Ve umarım onu geçmenin bir yolunu bulabiliriz.

Hâlâ koruma amaçlı olarak kullanıyorum. Güvenli olması için onunla oynamak zorundayım. Artık benim bir parçam gibi oldu. Uzun bir süredir onunla oynuyorum. Ve çok alıştım. Benim için artık bir eldiven gibi bir şey oldu. Herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.

Yayınlanma Tarihi:16:23,