SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan Cenk açıklaması

Beşiktaş Futbol Takımı Doktoru Ertuğrul Karanlık, Galatasaray derbisinde sakatlanan kaleciler Tolga Zengin ve Cenk Gönen'in durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 11:32, 23/02/2014
Beşiktaş’tan Cenk açıklaması

Beşiktaş Futbol Takımı Doktoru Ertuğrul Karanlık, siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, mücadelenin son anlarında kafasına aldığı darbe sonucu sakatlanan ve maç sonrasında hastaneye kaldırılan Cenk’in durumunun iyi olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Cenk Gönen’in hastanede yapılan ilk tetkiklerine göre durumu iyi. Birkaç test daha yapılacak. Kafasına bir darbe aldı ve hafızasını kaybetmişti. Kaşında açık vardı. Yüzünde ve kulağında sıkıntısı vardı. Oyuncuyu devam ettirmenin risk olup olmayacağını düşündüm. Oyuncu değiştirme hakkımız olsa değiştirirdik. İyice kontrol ettikten sonra oynamasına karar verdik. Herhangi bir sorun olmaması için maçtan sonra Cenk’i hastaneye gönderdik. Hastanede de gerekli kontrolleri yapıldı.”

Devre arasında oyundan çıkmak zorunda kalan kaptan Tolga Zengin’in yüzde 100 göremediğini söylediğini aktaran Karanlık, “Tolga Zengin’in gözüyle ilgili bir sıkıntısı vardı. Yüzde 100 göremediğini söyledi. Devre arasında durumunu değerlendirdik. İyi hissetmediği için kendisini oyuna devam ettirmedik” ifadelerini kullandı.

Karanlık, derbi maç öncesinde sakatlığı bulunan ve tek antrenmanla maça çıkan Oğuzhan Özyakup’un ağrıları bulunduğunu kaydederek, “Oğuzhan Özyakup geçen hafta bir sıkıntı yaşamıştı. Hafta içi yoğun bir tedavi programı uyguladık ve bu maça çıkardık. Oyunda talihsiz bir pozisyon yaşadı. Ayağında ağrıları var. Gerekli kontrolleri yapacağız” açıklamasında bulundu.

ÖNDER ÖZEN: CENK’İN DURUMU İYİ Bu arada hastanede Cenk Gönen’i ziyaret eden Beşiktaş sportif direktörü Önder Özen ise şunları söyledi:

“Cenk pozisyona iyi niyetiyle gitti. Sert bir darbe. Tomografisi ve MR’ı çekildi, sıkıntı yok. Geçici bir hafıza kaybı oluyor. Oynamaya devam etmek istedi. Sorulara cevap veriyorsa ve oynamak istemiyorsa sıkıntı olmayacağını söyledim doktor ekibine. Geçmiş olsun tekrar.

SEMİH KAYA’YI TEBRİK EDİYORUM Net bir oyun üstünlüğü aldığımız, fırsat ürettiğimiz ve pozisyon vermeden maçı bitirdiğimiz bir mücadele oldu. Oyuncularla gurur duyuyorum sahada ne gerekiyorsa onu yaptılar. TT Arena’da 50 bin kişi önünde böyle oynayan yok. Oyuncularımız buun yaptılar. Galiptir bu yolda mağlup. Semih Kaya’nın annesini, babasını ve ailesini tebrik etmek geriyor. Terbiyenin hiçbir türüne sahada rastlamıyoruz. İyi bir ailede yetiştiği belli oluyor. Semih Kaya ve ailesine, alt yapıda onu yetiştiren hocalara tebrikler.

Böyle dönemlerda taraftarın desteklediğini bilmek oyuncuların ihtiyacı. Dany pozisyonda bir zamanlama hatası yaptı. İyi futbol oynadı ama zamanlama hatası yüzünden penaltı oldu. Kalitesi, seviyesi belli. Penaltı kararı oldu.”