SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli futbol yorumcusu ve yazarı Mehmet Demirkol Galatasaray – Beşiktaş karşılaşmasını analiz etti.

ZÜCCACİYE DÜKKANINA GİREN BİR FİL BİLE DANY’DEN DAHA DİKKATLİDİR Bu transfer yapılırken akla gelebilecek en kötü senaryo oldu diyebiliriz. Maç dengede giderken 38'de rakibin belki de en toy, tehlike yaratması en az ihtimal olan oyuncusuna çift ayak kayıp penaltı yapmak… Planlasanız, tahammüden çıksanız bu kadarı olmaz. Hatta bu kadar tartışmalı bir transferin ardından Dany'nin rakibe girerken gereğinden fazla dikkatli olması daha olasıdır. Öyle olmadı. Olabilecek ve akla gelebilecek en kötü senaryo gerçekleşti. Dany şanssız diyemeyiz. Ancak züccaciyeci dükkanına giren bir fil bile ondan daha dikkatlidir. Bu kesin…

SEMİH BÜYÜK SPORCU Semih çok iyi futbolcu ve daha iyi de olacak. Yani büyük bir futbolcu olma ihtimali yüksek. Öte yandan dün büyük sporcu oldu bile. Cüneyt Çakır'a gidip ‘top benden çıktı, korner' demesi başka bir yerde sıradan bir vakadır. Burada öyle değil. Büyük sporcu o kornerden belki de gol yiyebileceğini bilir. Ve bu kararı onu bilerek verir. İşte bu yüzden Semih artık büyük sporcudur. Ben de Cüneyt Çakır gibi yürekten elini sıkıyorum.

LAZER SİLAHTIR Beşiktaş iki kalecisini de kaybetti dün akşam. Cenk'in zar zor maçı bitirmesine yol açan talihsizliğe bir şey demek mümkün değil. Ancak umarım Tolga'nın gözündeki sorun ona tutulan lazerden olmamıştır. Eğer öyleyse lazeri tutan silahla maça girmiş sayılmalı.

Yayınlanma Tarihi:15:45,