SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın 400 bin Euro karşısında kiralık olarak kadrosuna kattığı tecrübeli futbolcu, yaptığı penaltı ile sezonun ilk derbisinin kader adamı olmayı başardı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Beşiktaş'ın ara transferde kiralık olarak Galatasaray'dan kadrosuna kattığı Dany, dün akşam ceza sahasında Veysel'i düşüp bir anlamda maçın kaderini belirleyen isim oldu. Ve gecenin tartışılan adamıyla ilgili ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Sarı kırmızılı yönetim özel bir madde koydurarak düngece yani ligin 22.haftasında eski oyuncusunun Galatasaray'a karşı forma giymemesini istedi.

BEŞİKTAŞ KABUL ETMEDİ Ancak siyah beyazlılar “400 bin Euro kiralama bedeli ödeyeceğiz. Derbide de oynamalı” diyerek Galatasaray'ın bu isteği kabul etmedi. Bu cevap karşısında da sarı kırmızılılar taleplerinden vazgeçti. Ve Galatasaray'ın “Bize karşı oynamasın” deyip Beşiktaş'ın “Derbide oynamalı” diye direttiği Dany, dün yaptığı penaltı ile maçın sonucuna doğrudan etki eden isim oldu.

Beşiktaşlı Dany, diğer takım arkadaşlarının aksine ailesi de maçı izlemeye geldiği için takım otobüsüne binmeyip Bilic'ten izin alarak kendi aracı ile stattan ayrıldı.