SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı savunma oyuncusu Semih Kaya, derbi maçta Beşiktaş’ı 1-0 yendikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Semih Kaya, “Güzel bir karşılaşma olduğunu düşünüyorum. İki takım da güzel bir futbol ortaya koydu ve mücadele etti. Futbol açısından fair-play çerçevesinde, fazla faulsüz bir bir karşılaşma oldu. Sonucunda da 3 puanı biz kazandık. Beşiktaş önümüzdeydi ve 2. sıraya yeniden yükseldik” dedi.

Ligde kalan maçlarında daha iyi olmaları gerektiğine dikkati çeken genç oyuncu, “Sezonun sonuna yaklaşıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Rakibimize yavaş yavaş yaklaşıyoruz. Artık onların puan kaybetmesini bekleyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

 “CEZA SAHASI İÇİNDE ELİME ÇARPSAYDI DA SÖYLERDİM”

Maçta aut kararı verilen pozisyonda hakeme topun kendisinde çıktığını söylemesi ve Beşiktaş’ın korner kullanmasını sağlaması konusuna değinen Semih, şunları söyledi:

“Bunların futbolun içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bugün böyle bir olay yaşandı ve ben de yapmam gerekeni yaptım. Cüneyt Çakır hoca gelip, ‘top senden mi çıktı? dedi. Her ne kadar bir derbi de olsa, ‘top benden çıktı, korner’ yanıtını verdim. Top benden çıkmıştı. O pozisyonda Beşiktaş gol de atabilirdi ama aksi halde haksız bir galibiyet almış olurduk. Bu nedenle Cüneyt hocaya bu cevabı verdim. Onun da beni onurlandırması güzeldi.”

Semih, “Ceza sahası içinde top eline çarpsaydı yine hakeme söyler miydin?” şeklindeki soru üzerine ise, “Ceza sahası içinde top elime çarpsaydı ve Cüneyt hoca bana sorsaydı, yine söylerdim. Bunun için yemin de edebilirim. Bizim için haksız bir kazanç olur. Biz Türkiye’nin en iyi kulüplerinden biriyiz. Ben de 23 yaşında genç bir futbolcuyum. Umarım herkese güzel bir örnek olmuşumdur” yanıtını verdi.

Yayınlanma Tarihi:22:06,