SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernandes’e baskı ve eleştiri!

Gaziantep, Kasımpaşa ve Bursaspor karşısında yedek kalan Fernandes, Oğuzhan'ın sakatlığı nedeniyle 11'e dönecek. Herkesin Portekizli'den tek isteği var: Bu derbinin yıldızı ol, maçı bize kazandır.

Güncellenme: 09:58, 22/02/2014
Fernandes’e baskı ve eleştiri!

Beşiktaş'ın yıldız ismi Manuel Fernandes, yaşadığı form düşüklüğünün ardından yedek kulübesine mahkum kaldı. Slaven Bilic, Gaziantepspor, Kasımpaşa ve Bursaspor ile oynanan mücadelelerde Portekizli futbolcuyu ilk 11'e almadı. Ancak derbide Fernandes formasına kavuşacak.

Oğuzhan Özyakup'un sakatlığı nedeniyle Türk Telekom Arena'daki maçta oynayamayacak olması, Portekizli için yeni bir fırsat yarattı. Bilic, Fernandes'e bu akşam yeniden görev verecek. Taraftarlar, derbilerde hiçbir varlık gösteremeyen tecrübeli futbolcunun, Galatasaray karşısında şanssızlığını kırmasını umuyor.

Takımdaki arkadaşları bile Fernandes'le yaptıkları sohbetlerde açık açık, “Büyük maçlarda etkisiz olduğun için eleştiriliyorsun. Yeteneklerini bu derbide konuştur, zirve yolundaki bu kritik maçta bize galibiyeti getiren isim ol” ifadelerini kullanıyor.

Fanatik