SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçelilerin derbi beklentisi

Spor Toto Süper Lig'de G.Saray ile Beşiktaş arasında oynanacak kritik derbi öncesi, Fenerbahçeli taraftarlar da çıkmasını istedikleri sonucu açıkladı.

Güncellenme: 17:02, 22/02/2014
Fenerbahçelilerin derbi beklentisi

Spor Toto Süpe Lig’in 2’inci Beşiktaş’ın, 3’üncüsü Galatasaray’a konuk olduğu ‘kırılma’ maçında, lider Fenerbahçe’nin taraftarları da sonuçla ilgili beklentilerini ilan etti.

Fenerbahçeli taraftarların internetteki buluşma noktalarından olan SuperFB.com ‘da derbi maçla ilgili bir anket yapıldı. Ankette Fenerbahçeli taraftarlara; “Sizce G.Saray-Beşiktaş derbisinden ne sonuç çıkarsa bizim için daha iyi olur?” sorusu soruldu. Bu ankete 16.941 Fenerbahçeli taraftar katıldı. Ankette, Beşiktaş, Galatasaray ve beraberlik cevaplarının yanı sıra “Biz işimize bakalım” seçeneği de yer aldı.

Ankete oy veren Fenerbahçeli taraftarların %46.49’luk kısmına denk gelen 7876’sı derbi maçın berabere bitmesini istedi. “Biz işimize bakalım” diyen Fenerbahçeli taraftarların oranı ise %41.23 oldu.

Ankette taraflardan birinin kazanmasını isteyen Fenerbahçeli taraftarların oranı ise %10 civarında oldu. Beşiktaş’ın kazanmasını isteyen taraftarlar %9.42 olurken, Galatasaray’ın kazanmasını isteyen Fenerbahçelilerin oranı %2.86 oldu.