SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarın Fransa’nın Nice kentinde gerçekleştirilecek EURO 2016 Elemeleri Kura Çekimi öncesi UEFA’nın resmi Avrupa Şampiyonası Facebook sayfası ” UEFA EURO ” üzerinden futbolseverlerin sorularını yanıtladı.

Dünyanın dört bir yanından futbolseverlerin sorularını yönelttiği röportajda Terim’in verdiği önemli cevap başlıkları şu şekilde:

– Bu yaz Brezilya’da oynanacak Dünya Kupası Finalleri’ne katılamadığımız için hala üzgünüz. Ancak inanıyorum ki, EURO 2016 Elemeleri’nden finallere yükselmeyi başaracağız. A Milli Takımımızın bunu gerçekleştirebilecek potansiyeli ve gücü var. Kadromuzda oldukça umud vadeden genç yetenekler var. Benim için önemli olan bir diğer şey de, gençlerle tecrübelilerin harmanladığı bir ekip olabilmek.

– EURO 2016’da başarıya ulaşmak için mutlaka yerleşik ve devamlılığı olan bir takım oluşturmak durumundayız. Birkaç ufak değişiklikle de bunu gerçekleştirebiliriz. Bu tarz bir takımı oluşturma konusunda yapacağımız hazırlık maçlarının önemi büyük.

– Ölüm grubu yerine, favori olarak düşünüldüğümüz bir grupta yer almak istiyoruz. Ancak tabii ki ileride neler olacağı belli olmaz. Dünya Kupası Elemeleri’ndeki grubumuzu insanlar kolay olarak nitelendiriyordu ancak sonunda finallere gidemedik. Bu nedenle grubumuzda kim olursa olsun finallere katılabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. A Milli Takımımızın olduğu bir Paris şehri, finallerde daha da güzel bir yer olacaktır.

– EURO 2008 Finalleri’nde yaptıklarımızı yeniden başarabiliriz. Toplumumuz bizden başarı bekliyor. Atmosferden ve başarımızdan ötürü, 2008’deki şampiyonayı kimse unutmadı. Türk halkı için bu başarıyı mutlaka tekrarlamalıyız.