SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kabus gibi devam eden deplasman karnesi hanesine pozitif bir sonuç yazdırmak için kolları sıvayan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, öğrencilerinin beynini yıkamaya devam ediyor.

Yaptığı son motivasyon konuşmasında bugünkü derbiden çıkacan her türkü skorun kendilerine yarayacağına vurgu yapan genç çalıştırıcı, Elazığ’da galip gelmeleri halinde ya Beşiktaş ya da Galatasaray’ın şampiyonluk yarışına büyük ölçüde havlu atacağı görüşünde.

Vatan’ın haberine göre; Trabzon maçına kadar kayıp istemediğinin altını çizen Yanal, “Konya, Karabük, Eskişehir, Sivas.. Bunlar deplasmanda kaybettiğimiz maçlar. Konya ve Karabük maçların dışında Eskişehir karşılaşması ile hakkımızın yenildiği Sivas deplasmanını lehimize çevirebilirdik.

Yeni seriye Kasımpaşa galibiyetiyle başladık. 3 maçlık zorlu periyotta Elazığ’ın önemi çok fazla. Bu hafta derbi haftası. G.Saray-Beşiktaş berabere de kalsa içlerinden biri de yense bizim için büyük avantaj. Şampiyonluk yolunda bir rakibimiz bizden uzaklaşmış veya her ikisi birden puan kaybetmiş olur. Tüm bu olasılıklar için asıl ihtiyacımız olan şey ise bizim galip gelmemiz” ifadelerini kullandı.