SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’nın Bundesliga takımlarından Hannover 96’nın Türk teknik direktörü Tayfun Korkut, pazar günü karşılaşacakları FC Bayern Münih’ten korkmadıklarını söyledi.

HDI Arena’da basın mensuplarının karşısına çıkan genç teknik adam, dünyanın en iyi takımına karşı oynayacaklarını, ancak kendi sahalarında yapacakları maçı kazanmak istediklerini dile getirdi.

Taraftarların maça büyük ilgi gösterdiğini ve şimdiye kadar 75 bin biletin satıldığını vurgulayan Tayfun Korkut, “Dünyanın en iyi takımıyla karşılaşacağız. Bu maça iyi hazırlandık. Bir iki eksiğimiz var ama onların yerine görev yapacak oyuncularımda hazır durumda. Bayern karşısına gol yememek, fark yememek gibi bir anlayışla çıkmayacağız. Maç 0-0 ve biz kazanmak için oynayacağız” dedi.

“HEDEF LİGİ İYİ BİR YERDE BİTİRMEK” Bu sezon hedeflerinin ligi iyi bir yerde bitirmek olduğunu belirten Korkut, şunları söyledi:

“Ligde çok da rahat bir yerde değiliz. Konumumuzu korumak, puanlar alıp üst taraflara çıkmak istiyoruz. İlk hedef ligi sancısız bir yerde tamamlamak. Gelecek sene için ise daha iyi hedeflerimiz olacak. Tüm taraftarımızdan destek bekliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:16:44,