SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin golcü futbolcusu Emmanuel Emenike, takım içindeki atmosferin harika olduğunu ve sarı-lacivertli formayı giymekten mutluluk duyduğunu söyledi.

FIFA’nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Emenike, takım içinde harika bir ortam olduğunu ifade ederek, “Her şey yolunda gidiyor. Formumdan ve takımımın performansından memnunum. Takımda harika bir atmosfere sahibiz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

Fenerbahçe’den ayrılarak Rusya’nın Spartak Moskova takımına transfer olduğu dönemde sarı-lacivertli takıma bir gün döneceğini hissettiğini anlatan Nijeryalı futbolcu, “Rusya’da mutsuz değildim. Ancak açıkçası bir gün Fenerbahçe’ye döneceğimi hissediyordum. Çünkü burada tamamlanmamış işlerimiz vardı. Fenerbahçe sizde duygusal izler bırakan bir kulüp. 2011’de ayrılırken yüreğim sızlamıştı ama şimdi burada olmaktan büyük heyecan duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Kariyerini Avrupa’da sürdürmenin her zaman hayali olduğunu ve bunu başardığını belirten 26 yaşındaki oyuncu, “Kardemir Karabükspor’a transfer olmam kariyerimin dönüm noktalarından biriydi. Güney Afrika’da forma giyiyordum ve kendimi Avrupa’da oynayarak geliştirmek istiyordum. Türkiye’de bana güvenildi ve kendimi gösterme şansı sunuldu. Zaten sonra da gerisi geldi” şeklinde konuştu.

FIFA’nın internet sitesinde, Emenike’nin kariyeriyle ilgili detaylı bilgilere de yer verildi.

Yayınlanma Tarihi:21:19,