SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amerikan Ulusal Basketbol Ligi’nde (NBA) 2013-2014 takas sezonunun son gününde Indiana Pacers, 8,5 yıldır kadrosunda tuttuğu Danny Granger’ı Philadelphia 76ers’a yollarken, karşılığında Evan Turner’ı aldı.

NBA’in internet sitesinden yapılan açıklamada, takas sezonunun son gününde Doğu Konferansı lideri Indiana Pacers, 2015 sezonu ikinci tur draft hakkını ve son iki yıldır sakatlıklarla boğuşan all-star oyuncusu Danny Granger’ı Philadelphia 76ers’a verirken, karşılığında Evan Turner ve Lavoy Allen’ı kadrosuna kattı.

Indiana Pacers Başkanı Larry Bird, yaptığı açıklamada, Danny Granger’a teşekkür ederken, “Takımımıza sağladığı katkılardan dolayı ona teşekkür ederiz. Takımın kadrosunu daha da güçlendirmek adına bu takası yapma ihtiyacı hissettik. Evan ve Lenoy gibi iki iyi başarımızda pay sahibi olacak oyuncular aldık” dedi.

CENK AKYOL’UN TAKIMI DEĞİŞTİ

Takas sezonunun son gününde, hakları NBA’de olmasına rağmen şu an Galatasaray Liv Hospital forması giyen milli basketbolcu Cenk Akyol’un da takımı değişti. Atlanta Hawks, Los Angeles Clippers’tan Antawn Jamison’u alırken karşılığında Cenk Akyol’un haklarını Clippers’a verdi.

NBA’de takas sezonu sonlarına doğru öne çıkan diğer transferlerden birisi de Los Angeles Lakers’ın Steve Blake’i Golden State Warriors’a gönderirken karşılığında MarShon Brooks ve Kent Bazemore’u alması oldu.