SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş davaları askıya aldı

Süper Lig'in ilk devresinde oynanan Galatasaray maçında çıkan olaylar sonrası sahaya giren kişilere maddi ve manevi dava açan Beşiktaş Yönetimi bu davaları askıya aldı. Ancak yargı aşamasının tamamlanmasından sonra bu kişilerden suçlar sabit görülenlerin davası kaldığı yerden devam edecek.

Güncellenme: 18:49, 21/02/2014
Beşiktaş davaları askıya aldı

Konu ile ilgili resmi siteden bir açıklama yayınlayn siyah beyazlı yönetim Bursaspor maçndaki hassasiyetten dolayı taraftarlara teşekkür edilirken kalan maçlar için birlik ve beraberlik mesajı verildi.

TEŞEKKÜR VE BİRLİK MESAJI

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

“Beşiktaşımızı büyük başarılara taşıyabilmenin tek yolu; tafaftarıyla ve yönetimiyle birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, bu ortamı bozmaya yönelik girişimlere izin vermemekten geçmektedir.

Beşiktaş taraftarının, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynadığımız son Bursaspor karşılaşmasında, kulübünün herhangi bir ceza almaması için gösterdiği özen ve hassasiyet gerçekten takdire şayandır. Taraftarlarımızın bu karşılaşmada olduğu gibi, bundan sonraki tüm müsabakalarımızda da tribünlerde sergilediği centilmenlik ve fair-play ruhunu sürdüreceğine, başarıya giden yolda kulübüyle ve renkleriyle bütünleşeceğine inancımız tamdır.

Vodafone Arena stadımızı inşaa etmek için gece gündüz uğraş verdiğimiz ve maçlarımızı kendi evimizde oynayamadığımız bu sezonda arkamızdaki en büyük itici güç kulübüyle bütünleşen Beşiktaş taraftarının gönülden verdiği destektir.

Spor Toto Süper Lig 2013-2014 sezonunun ilk devresinde Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan, Beşiktaş-Galatasaray derbi mücadelesinde çıkan olaylar sebebiyle, hem kulübümüz, hem futbol takımımız, hem de kombinesini, biletini alarak tribünleri dolduran Beşiktaş taraftarları büyük mağduriyet yaşamıştır.

Söz konusu karşılaşmada çıkan olaylar sonrası yürütülen soruşturma çerçevesinde, Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı tarafından şüpheli sıfatıyla ifadeleri alınan kişiler arasında masum Beşiktaş taraftarlarının da olabileceği düşünülerek, başka mağduriyetler de yaşanmaması amacıyla kulübümüz tarafından açılan maddi ve manevi tazminat davaları askıya alınmıştır.

Ancak yargı aşamasının tamamlanmasının ardından suçları sabit görülen sanıklar hakkındaki maddi ve manevi tazminat davasına kaldığı yerden devam edilecektir Sporcusuyla, taraftarıyla, camiasıyla tek vücut olan Beşiktaşımızın yüksek değerlerini korumak, hem kulübümüzün hem de Beşiktaş taraftarının en önemli amacıdır.

2013/2014 sezonunun kalan haftalarında taraftarımızla birlikte hedefe kitlenerek, başarıya giden yolda el ele, gönül gönüle yürümek en büyük dileğimizdir.”

Yayınlanma Tarihi:17:12,