SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ali GÜLEN /FRANKFURT Amkspor.com

Almanya’da yetişen bir Türk kökenli futbolcu için yine Türkiye ile Almanya Milli Takımları karşı karşıya kaldı. 21 yaşındaki Tolga Ciğerci, Türk milli takımını seçtiğini açıklayınca Bild Gazetesi, “Alman futbolu adına yazık oldu” yorumunu yaptı.

Hertha Berlin’de top koşturan ve daha önce Wolfsburg’dayken 5 kez 19 yaş altı Alman milli takımında forma giyen Tolga Ciğerci, Milli Takım tercihini Türkiye’den yana kullandığını açıkladı.

HRUBESCH TELEFON EDİP ÇAĞIRDI Alman U-21 takımını çalıştıran Hrubesch, Tolga’ya telefon edip “çok iyi görüşü olan iyi bir futbolcusun” diyerek, kendisini takımda görmek istediğini söyledi. Ancak Ciğerci, “Ben Türkiye Milli Takımı adına oynamak istiyorum. Şu anda sadece bir davet eksik” dedi. Bunun üzerine Hrubesch de kararına saygı duyduğunu açıkladı.

5 MART’TA MİLLİ TAKIMLA… Beklenen davetin kısa sürede geleceği ve Tolga’nın 5 Mart’ta İsviçre’ye karşı forma giyebileceği belirtildi. Alman Bild Gazetesi, Tolga’nın Türk Milli Takımı’nı seçmesi ve kendisine Almanya’dan yapılan teklifleri geniş şekilde işlerken kararı da, “Tolga için iyi ama Alman futbolu adına kötü bir haber. Yazık oldu” yorumunu yaptı.

Yayınlanma Tarihi:10:59,