SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sofuoğlu, sezonun ilk yarışına hazır

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 4 test yarışını da birincilikle bitiren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Avustralya'da pazar günü start alacak sezon öncesi rakiplerine gözdağı verdi.

Güncellenme: 12:26, 20/02/2014
Sofuoğlu, sezonun ilk yarışına hazır

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Dünya Supersport Şampiyonası’nın 4 test yarışını da birincilikle bitiren milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Avustralya’da pazar günü start alacak sezon öncesi rakiplerine gözdağı verdi.

Avustralya’nın Melbourne kentindeki Phillip Island pistinde 23 Şubat Pazar günü yapılacak 1. ayak yarışı hazırlıklarını sürdüren Sofuoğlu, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Hafta başında yapılan 4 test yarışını da birincilikle bitiren ve sezona hazır olduğunu gösteren Sofuoğlu, test yarışlarının çok iyi geçtiğini belirterek, “Dördünde de birinci oldum ama dereceler çok yakın. İlk ayak öncesi her şey yolunda gözüküyor, lastiklerimizdeki sorunları çözdük sayılır. Herkesin sorunu var. Hava şartları iyi giderse yarın son testlerimi yapacağım. Şimdilik bir aksilik yok, her şey yolunda” diye konuştu.

Hindistan’dan Mahi Racing Team adına yarışan Sofuoğlu, ekibiyle yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Yağışlı havanın fazla problem olmayacağını belirten milli motosikletçi, şöyle devam etti:

“Bu yıl hava biraz daha soğuk. Bizim için avantajlı bir durum. Ne olursa olsun sonuçta hava koşulları herkes için aynı. Sorun olursa bunu herkes yaşayacak. Derecelerimiz iyi gözüküyor, bir aksilik olmazsa şu anda en iddialı takımlardan biriyiz. Avustralya’dan şampiyonlukla dönmek istiyorum.”

“İLK YARIŞI KAZANMAK İSTİYORUM”

Geçen yıl sezona Avustralya yarışını kazanarak başlayan Sofuoğlu, bu yıl da ilk yarışı kazanmak istediğini söyledi.

İlk yarışta birinci gelmenin, sezonun geri kalanı için moral verdiğini anlatan Sofuoğlu, “Sezon çok uzun. Neyin ne olacağını sezon içinde göreceğiz. İnşallah bu sene de açılış yarışını kazanırız ve devamı gelir. Geçen sene ilk yarışı kazandım ama sonra çok sıkıntı ve şansızlıklar yaşadım. Umarım bu yıl daha iyi bir sezon geçiririz” ifadelerini kullandı.

Phillip Island pistinde cuma ve cumartesi yapılacak test ve sıralama turlarının ardından sezonun ilk yarışı 23 Şubat Pazar günü yerel saat ile 13.10’da (TSİ 24 Şubat Pazartesi 04.10) start alacak.

FIM Dünya Supersport Şampiyonası’nda 9. sezonuna giren Sofuoğlu’nun, 2007, 2010 ve 2012 yıllarında olmak üzere 3 şampiyonluğu bulunuyor.

ŞAMPİYONA TAKVİMİ İSE ŞÖYLE:

23 Şubat: Avustralya-Phillip Island

13 Nisan: İspanya-Aragon

27 Nisan: Hollanda-Assen

11 Mayıs: İtalya-Imola

25 Mayıs: İngiltere-Donington Park

8 Haziran: Malezya-Sepang

22 Haziran: İtalya-Misano

6 Temmuz: Portekiz-Algarve

7 Eylül: İspanya-Jerez

21 Eylül: Rusya-Moskova

5 Ekim: Fransa-Magny Cours

19 Ekim: Güney Afrika-Phakisa Freeway

2 Kasım: (Henüz netleşmedi)