SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar patladı: ‘Artık çok sıkıldım’

Eski Santos Başkanı Luis Alvaro de Oliveira-Laor’un (LAOR), Neymar’ın babası hakkında söylediklerine Brezilyalı yıldızdan cevap geldi.

Güncellenme: 15:32, 20/02/2014
Neymar patladı: ‘Artık çok sıkıldım’

LAOR, 2011'de Neymar'ın babasının kendisinden izin almadan Barcelona ile transfer görüşmesi yaptığını ve bir “pislik” olduğunu söylemişti.

Instagram hesabından Oliveira'nın bu sözlerini eleştiren Neymar, şunları söyledi:

“Bir kez daha artık çizgiyi aşan bir konu hakkında konuşuyorum. Bugün dostum Ganso'nun neden Santos'ta kalmadığını anlıyorum. Kulübü beğenmediği ya da orada oynamak istemediği için değil, yönetim kurulu nedeniyle.

Her zaman hepsine saygı duydum ve oldukça profesyonel davrandım. Hem eski başkan Laor hem de şimdiki Odilio beni hayal kırıklığına uğrattılar. Ama özellikle saygı ve hayranlık duyduğum Laor. Bugün babam hakkında söylediklerinden sonra hepsi uçtu gitti. Bundan çok sıkıldım, bu tarz konuşmalar sinirlerimi oynatıyor. Eğer babamın aptal olduğunu düşünüyorsa, yanılıyor!

Babamı çok seviyorum ve beni bugün olduğum yere getirirken milyonlar kazanmışsa sorun ne? Çalıştı, bir şeylerin gökten inmesini beklemedi. Bu ikisi benim için bitmiştir.”

22 yaşındaki Brezilyalı 57.1 milyon avroya Santos'tan Barcelona'ya transfer olmuştu. Ancak yapılan soruşturmada Katalan ekibin 40 milyon euroyu Neymar'ın babasının şirketine aktardığı iddia edilmişti.

Spor365