SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ligde 6. sıradaki takımla aralarında 6 puan ve önlerinde oynayacak 13 maçları daha olduğunu belirterek, “Yukarılara çıkacak gücümüz var, bu inancı da son haftaya kadar koruyacağız” dedi.

Özdilek, İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında son haftalarda alınan yenilgilerin sergiledikleri iyi oyunu ve performansı yansıtmadığını söyledi.

Torku Konyaspor maçıyla bu durumun değişeceğini belirten “Şifo Mehmet”, şöyle devam etti:

“Son 3 haftadır kaybediyoruz ama şunu net söyleyebilirim ki takımımız iyi. 24 puanı biz yine bu oyuncularla topladık. Takımı korumak, takım olgusunu devam ettirmek benim için çok önemli. Futbol, skor ve tabelayı değiştirme oyunu. Mücadelemizin ve çabamızın son 3 maçtır skora yansımadığını düşünüyorum. Ama Konyaspor maçıyla bu değişecek.”

HAKEMLER BAŞROLÜ SEVDİ

Son haftalarda tartışılan hakem kararlarına da değinen Mehmet Özdilek, “Hakemler başrol oyuncusu değil. Gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz” ifadelerini kullandı.

Hakemlerin de oyunun bir parçası olduğunu, kendileri gibi onların da eleştirilebileceğini dile getiren Özdilek, şunları söyledi:

“Futbolcuların ve bizim hatalarımız konuşuluyorsa hakaret olmadığı sürece hakemler de eleştirilebilmelidir. Şunu vurgulamak istiyorum; hakemler başrol oyuncusu değil. Sahada koşar ama topa dokunamaz. Maçın oynanmasına eşlik eder, kurallara uyulmasını sağlar. Ama şimdi hakemler başrolde ve bunu da sevdiler. Hakemlerimize bu oyunun başrol oyuncusu olmadıklarını hatırlatmak gerekiyor. Eğer bir maçı televizyondan izleyen seyirciler, karşılaşma bittiğinde hakemin adını hatırlamıyorsa o hakem başarılı maç yönetmiştir. Ama bizde, hakemler de en az yıldız futbolcular kadar tanınıyor. Futbol seyretmek isteyen milyonlar var. Gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz.”

Özdilek, Torku Konyaspor maçının ardından çıkacakları Fenerbahçe karşılaşmasında istenmeyen sonuçların alınması durumunda neler olabileceğine dair düşüncelerinin sorulması üzerine ise şu ifadeleri kullandı:

“Şu an bizim için en önemli maç Torku Konyaspor. Ben arka sıralara değil yukarıya bakıyorum. Altıncı sıradaki takımla aramızda 6 puan, önümüzde de 13 hafta var. Yukarılara çıkacak gücümüz var, bu inancı da son haftaya kadar koruyacağız. Yukarıları hedeflemeyi bırakmadık. Sonuna kadar bu hedef için inancımızı koruyarak mücadele edeceğiz. Bunu yapacak güce ve tecrübeye de sahibiz.”

SAKLANILARAK SEVİLMEZ 

Torku Konyaspor maçında Ankaralıları tribünlerde görmek istediklerini kaydeden Mehmet Özdilek, Ankaralıların kentlerini sevdiklerini göstermeleri gerektiğini dile getirdi.

Kendisine “Ankara’yı seviyor musun?” diye sorulduğunu kaydeden Özdilek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bazen Ankara’da insanlar bana Ankara’yı sevip sevmediğimi soruyor. Onlara şunu söylemek isterim, benim sevip sevmemem önemli değil, sizin sevmeniz önemli. Ama kimse kimseyi saklanarak sevemez. Sevginizi göstermeniz gerek. Ankara’nın nüfusu yaklaşık 5 milyon deniyor ama tribünlere bakıyorum 5 bin kişi var. Artık bundan sonraki maçlar çok önemli. Bu hafta sadece Gençlerbirliği’ni sevenleri değil, ‘Ankara’yı seviyorum’ diyenleri de maça bekliyoruz.”