SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ligin bitmesine 13 hafta kaldığını belirterek, bu süre zarfında toplayacakları puanlarla ligde kalacaklarına inançlarının tam olduğunu söyledi.

Karaman, Kulüp İkinci Başkanı Ali Süslü ile birlikte Melikgazi Belediye Başkanı ve Kayseri Erciyesspor Onursal Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti.

Kayseri Erciyesspor olarak, devre arası yapılan transferler ile güç kazandıklarını ve Akhisar Belediyespor maçında bu transferlerin ne kadar isabetli olduğunu gördüklerinin ifade eden Karaman, “Bizim için her maç final niteliğinde. Biz kazanacağız, rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Kimse endişe etmesin daha önümüzde 13 hafta var, kazanılmamış 39 puan demektir. Bunun en azamisini alarak inanıyorum ki bu ligde kalacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç ise Kayseri Ercilesspor’un zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Sizlerin galibiyeti ile seviniyor, mağlubiyeti ile üzülüyoruz. Geçtiğimiz hafta alınan galibiyet, takımlarımız için çok büyük önem taşıyor. Adeta kazanamama fobisini yendiler ve galibiyeti hatırladılar. İnşallah bu galibiyet, bir serinin başlangıcı olacak ve iki takımımızda ligde kalacak, hatta üst sıralarda ligi tamamlayacaklardır. Buna inanıyorum ve sizlere güveniyorum.”

Her gittiği yerde vatandaşların en çok “bu takımlar ne olacak?”, “ligde kalacaklar mı?” gibi soruları ile karşılaştıklarını da hatırlatan Büyükkılıç, Kayserililerin her zaman başarıya endeksli olduğunu sözlerine ekledi.