SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Balotelli’nin ciddiyete ihtiyaci var”

İtalya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Cesare Prandelli: "Balotelli'nin potansiyelinin farkına varması için ciddiyete ve dengeli olmaya ihtiyacı var. Son yıllarda önemsiz şeylere çok zaman harcadı" dedi.

Güncellenme: 13:54, 19/02/2014
“Balotelli’nin ciddiyete ihtiyaci var”

İtalya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Milan’ın 23 yaşındaki forveti Mario Balotelli’nin potansiyelinin farkına varması için ciddiyete ve dengeli olmaya ihtiyacı olduğunu belirtti.

Prandelli, FIFA’nın internet sitesine yaptığı açıklamada, saha dışında yaşadıkları ve oynadığı takımların teknik direktörleriyle arasındaki sorunlarla gündeme gelen Balotelli’nin büyük oyuncu olabilecek potansiyeli taşıdığını dile getirerek, “Potansiyelinin farkına varması için ciddiyete ve dengeli olmaya ihtiyacı var. Son yıllarda önemsiz şeylere çok zaman harcadı. Büyük şampiyonlar böyle davranmaz. Onlar için tek mesele kazanmaktır. Çalıştığı tüm teknik adamlar, potansiyelinin farkında olduğu için ona yeni bir şeyler sunmaya uğraşıyor. Potansiyelini ortaya çıkardığı zaman her takım için büyük fark yaratır” ifadelerini kullandı.

İtalyan çalıştırıcı, kaleci Gianluigi Buffon ve orta saha oyuncusu Andrea Pirlo’nun İtalya için çok önemli isimler olduğunu vurguladı.

“Klas ve zeka dolu büyük bir şampiyon” olarak nitelediği Pirlo için “Sahanın her noktasında istediği şeyleri yapabilse de fazla konuşmaz. O çok karizmatik biri, sessiz bir lider” değerlendirmesinde bulundu.

“Gigi” diye seslendiği Buffon’un ise takım için örnek olduğunu ifade eden Prandelli, “Milli takıma çağrılan oyuncuların herhangi bir nasihate ihtiyacı yok. Gigi’yi izlemeleri ve örnek almaları yeterli” dedi.

Prandelli, “Konfederasyonlar Kupası yarı finalindeki (İspanya, normal süresi golsüz berabere biten karşılaşmayı penaltılar sonucunda 7-6 kazanmıştı) maç, İspanya’nın yenilmez olmadığını ve zayıf yanları olduğunu herkese gösterdi. Yine de büyük bir kazanma tecrübesine sahip bir takımdan bahsediyoruz” diyerek, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası finali, 2013 FIFA Konfederasyonlar Kupası yarı finalinde yenildikleri İspanya Milli Takımı’nın 2014 FIFA Dünya Kupası’nın favorilerinden biri olduğunu kaydetti.

İtalya, Brezilya 2014’te İngiltere, Uruguay ve Kosta Rika’nın bulunduğu D Grubu’nda mücadele edecek.

Yayınlanma Tarihi:13:29,