SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Balıkesirspor’un Kulüp Başkanı Tuna Aktürk, hafta sonunda yaptıkları gece maçına ilişkin, “13 bin 750 kişi, stattaki ışıklara gelmedi, takımın başarısından dolayı geldi. PTT 1. Lig’in en fazla gelip gelen takımıyız” dedi.

Aktürk, takımın Atatürk Stadı’ndaki antrenmanı öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hafta sonunda sahalarında tarihlerindeki ilk gece maçını Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile oynadıklarını söyledi.

Stada girişte bazı aksaklıklar yaşandığını, kuyruk oluştuğunu ifade eden Aktürk, “Stadyum girişinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından e-bilet uygulaması geniş kapsamlı test edildi. Kapıdaki elemanlar TFF’nin 50 kişilik grubuydu. İl Emniyet Müdürlüğü ve TFF yetkilileriyle görüşerek bu olayın tekrar etmemesi için girişimlerde bulunduk. Sonraki ilk maçta benzer sıkıntı olmayacak” diye konuştu.

Son haftalarda takımın kötü oynadığına yönelik iddialara dikkati çeken Aktürk, şöyle devam etti:

“13 bin 750 kişi, stattaki ışıklara gelmedi, takımın başarısından dolayı geldi. PTT 1. Lig’in en fazla gelip gelen takımıyız. Lütfen yıkıcı olmaktan çok yapıcı olmaya çalışalım. Biz inanıyoruz ki bu takım Süper Lig’e çıkacak. Birlikte olmak, inanmak en büyük ihtiyacımız. Maçtan önce taraftarlara Balıkesirspor kaşkolları dağıtıldı. Arka yüzünde bir siyasi partinin belediye başkan adayının isminin olduğu kaşkollar ücretsiz verildi. Balıkesirspor’un aynı zamanda sponsorluğunu yapan firmanın yöneticisi. O kaşkolu dağıtana kadar futbolculara prim verseydi emin olun daha fazla etki yapardı. Belediye başkan adayının isminin bulunduğu kaşkolun dağıtılması, Balıkesirspor’un ismi ve logosu izinsiz kullanıldı. Bu konuda adli girişimleri başlattık.”

Balıkesir’de diğer belediye başkanlarının da benzer uygulamayı yapması durumunda sonuçlarının ne olacağını soran Aktürk, “Maçtan önce emniyet müdürlüğüne dilekçeyle başvurduk. Statlara siyasi hiçbir materyal girmemesi lazımdı ama girdi. Bu konuda kulübümüz ceza alırsa bunu da paylaşırız” ifadesini kullandı.

Kaşkolda ismi geçen adayı sezon başında ziyaret ettiklerini ve kendi belirleyeceği ismin yönetim kurulunda yer almasını istediklerini aktardıklarını belirten Aktürk, “Kabul etmediler. O günlerde Balıkesirspor’un bu kadar başarılı olacağını düşünmemişlerdi. Şimdi başarılı olunca herkes vakit ayırmaya çalıştı. Keşke kaşkolları 3 hafta önce dağıtsalardı. Balıkesirspor’un siyasi malzeme yapılmasını istemiyoruz. Balıkesirspor, şu anda reytingi yüksek takımlarından biri. Umarım bu ilgi ve başarı devam eder” şeklinde konuştu..

Yayınlanma Tarihi:15:34,