SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA’de 63. All-Star maçının en değerli oyuncusu seçilen Cleveland Cavalierslı Kyrie Irving, 4 maçlık galibiyet serilerini devam ettirmek istediklerini ifade ederek, play-off’lara katılma ihtimallerine ilişkin “Her şey mümkün” dedi.

NBA’in internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Doğu karması’nın Batı karmasını 163-155 yendiği all-star maçında, 31 sayı ve 14 asistle “en değerli oyuncu (MVP) ödülü”nü alan 21 yaşındaki Irving, “All-Star Haftasonu” öncesi yakaladıkları 4 maçlık galibiyet serisini unutup sonraki maçları kazanmaya odaklanmaları gerektiğini belirterek, “Bir hedefimiz var ama şu noktada yalnızca her maçta istikrarlı bir oyun ortaya koyarak galip gelmeye çalışıyoruz. Sezonun ikinci bölümünde iyi bir galibiyet oranı yakalamak istiyoruz. muhteşem şeyler olacağını umuyorum. Her şey mümkün” diye konuştu.

Sakatlanan ve 6 faulle oyundan çıkan oyuncuları yüzünden sahada 4 kişi kalan ancak kurallar gereği faulden atılan bir oyuncusunu oyuna sokan Los Angeles Lakers’a kaybettiğinden beri yenilmeyen Cavaliers, 53 maçta aldığı 20 galibiyetle Doğu Konferansı’nın 11. basamağında yer alıyor. Cavaliers’ın, şu anki tabloya göre Doğu’da play-off’lara son sıradan giden Charlotte Bobcats ile arasında 3 maçlık bir fark bulunuyor.