SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı bir çok tartışmalı pozisyona sahne oldu. Onlardan bir  tanesi de Bruno Alves’in sert müdahalesiydi. Portekizli oyuncu, ilk yarının son anlarında Adem Büyük’e yatarak bir müdahalede bulunmuş, kramponlarıyla direkt olarak rakibine tekme savurmuştu.

Portekizli milli futbolcunun bu hareketi ülkesinde de büyük yankı uyandırdı. Oyuncunun sertliğine değinen ülke basını, Alves’in alışıldık hareketlerinden bir tanesine daha imza attığını belirterek bu tekmeyi ‘zalimce’ olarak nitelendirdi. Pozisyonla ilgili bir diğer dikkat çekilen nokta ise oyuncunun hakem tarafından cezalandırılmaması oldu ve sarı-lacivertli futbolcu için ‘Ucuz yırttı’ yorumu yapıldı.

ADAM PİSKOPAT! Portekiz basınındaki haberlere yorum yapan futbolseverler de ilginç değerlendirmelerde bulundular. Abola gazetesinde, “Kınanması gereken bir hareket”, “İbret verici bir cezaya çarptırılmalıydı”, “Bu hareketin izahı yok”, “Adam bir psikopat”, “Hiç şaşırmadım”, “Bu adam futbolun yüz karası” şeklinde görüşler bildirildi.

(MİLLİYET)