SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz’ın atılması gerekirdi

18 Şubat 2014

MAÇA geçmeden önce hakemlerle ilgili yöneticilerin yaptığı açıklamalar futbol ailesini çok gerdi. Bu gibi açıklamaların maçın hemen öncesinde yapılmasını doğru bulmuyorum.

MÜSABAKANIN ilk bölümlerinde çok hızlı ve iyi oynayan Galatasaray, golü de çabuk buldu. Ancak sonrasında savunmada yapılan hatalar sarı-kırmızılı ekibin kalesinde goller görmesine sebep oldu. Semih ve Ceyhun savunmada yetersiz kaldı. Orta sahada ceza sınırındaki Melo Beşiktaş derbisini düşünerek çekingen oynadı ve ikili mücadelelerden kaçmaya özen gösterdi. Aynı şey Selçuk için de geçerliydi. Ne savunmada ne hücumda varlık gösterebildi. Eğer bu oyun yapısıyla Beşiktaş'a karşı sahaya çıkarsa Galatasaray'ın işi bir hayli zor görünüyor. En büyük sorunları savunmanın oturmamış olması. Burak golün dışında fazla varlık gösteremedi. Burak da rakip ve hakemlere karşı küfürlü söylemleriyle dikkat çekti. Bu küfürler Burak, Emre Belözoğlu gibi gibi isimlere hiç yakışmıyor. TFF bu küfürlerle ilgili televizyon görüntülerinden faydalanmalıdır. Eğer öyle yaparsa bu tip hareketler engellenmiş olur.

ANTALYASPOR, Tita ve Diarra ile yakaladığı pozisyonlarla etkili oldu. İki futbolcunun savunma arkasına yaptığı koşular Galatasaray savunmasını çok yıprattı. Kırmızı-beyazlılar bir daha böylesine kötü bir Galatasaray'ı karşılarında bulamazlar. Biraz daha dikkatli olsalar kazanabilirlerdi.

HAKEM Halis Özkahya formsuz bir sezon geçirmesine rağmen bu maçta, önceki yönetimlerine göre daha iyi bir performans sergiledi. Böyle bir yönetime hem MHK'nin hem de Halis Özkahya'nın ihtiyacı vardı. Yardımcı hakemler oldukça bayarılıydı. Ancak tüm bu övgülerimizi Burak'ın Antalyasporlu Koray'a attığı dirsek darbesini 6 hakemin birden görmemesi aldı götürdü. Burak'ın doğrudan kırmızı kartla oyundan atılmaması, hakemlerin başarılı yönetimlerine gölge düşürdü

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek