SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern – Draxler flörtü

Julian Draxler her ne kadar "Bayern transferiyle ilgili yazılanlar dedikodudan ibaret" dese de Alman basını işin peşini kolay kolay bırakacakmış gibi gözükmüyor.

Güncellenme: 08:49, 18/02/2014
Bayern – Draxler flörtü

Julian Draxler, 2013 Mayıs’ta kulübü Schalke’yle sözleşmesini 2018 yazına kadar uzatmış ve kontratına “45.5 avroya serbest kalır” maddesi koydurtmuştu. Bild’in haberine göre, bu bonservis bedeli Bayern için herhangi bir engel teşkil etmeyecek.

Alman spor basınında istihbarat konusunda açık ara en güvenilir kaynak olarak kabul edilen Bild’in, Sky bünyesindeki Bundesliga uzmanlarından eski Norveçli futbolcu January Aage Fjörtoft’le yaptığı söyleşi, Bayern’in yaz döneminde Draxler için girişimlerde bulunabileceğini işaret ediyor.

Fjörtoft, Draxler’in Arsenal transferinde Bayern’in lobi yaptığı ve Haziran ayından itibaren Alman oyuncu için resmî girişimlere başlayabileceğini düşündüğünü söylerken, yıldız futbolcunun İngiliz ekibiyle anlaşamamasının nedenini Bayern olarak gösterdi.

Draxler: İddialar dedikodudan ibaret Bild’de çıkan haberin ardından gazeteye konuşan iddiaların odağındaki isim Julian Draxler ise “Yazılanlar dedikodudan ibaret. Transfer dönemi başlamadan bunları konuşmanın maiyeti yok” ifadelerini kullandı.

Schalke Genel Menajeri Horst Heldt ise Arsenal’in resmî teklifte bulunduğunu ancak bonservis bedeli konusunda anlaşma sağlayamadıklarını açıklamıştı.

Spor365