SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mısır’ın Luksor kentindeki Afrika Kupası’nda takım arkadaşları Seyithan Akbalık’ın ölümünün ardından yasa boğulan Tekvando Milli Takım kafilesi, yarışmalara katılmadan geri dönüyor.

Tekvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımda herkesin moral ve motivasyonunun kötü olduğunu belirterek, “Herkes çok üzgün. Olayın olduğu gün içinde iki bayan sporcumuz müsabakaya girmişti ancak sporcumuzun vefatı herkesi yasa boğdu. Yapılan toplantının ardından yarışmayarak geri dönme kararı aldılar” diye konuştu.

Sadece milli takım sporcularının değil, kendi imkanlarıyla bireysel olarak Luksor’a giden sporcuların da yarışmama kararı aldığını kaydeden Erçin, şöyle devam etti:

“Böyle bir olayı kaldırmak kolay değil. Biz de yarışmama kararlarını saygıyla ve anlayışla karşılıyoruz. Seyithan, kalbindeki problemden hiç kimseye bahsetmemiş. Ailesi dışında kimse bilmiyor. 10 yıllık antrenörünün bile haberi yok. Söylememiş çünkü takıma alınmamaktan korkmuş. Annesine bir söz vermiş. Bu sözü gerçekleştirmek için de kimseye sorunundan bahsetmemiş.”

Türk tekvandosu olarak büyük bir camia ve aile olduklarını dile getiren Erçin, sözlerini şöyle tamamladı:

“Seyithan’ın annesine verdiği sözü yerine getireceğiz. Başkanımız Ankara’ya döner dönmez bu konuyu ele alacağız. Karara bağlandığında da duyuracağız.”