SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarıyer Spor Kulübü bu hafta Giresunspor'u sahasında konuk etti. Yusuf Ziya Öniş stadında oynanan maçta oynanan oyundan çok çıkan olaylar maça damga vurdu. Bedava bilet dağıtarak stada alınan Giresun taraftarının Şükrü Genç lehine açtığı pankart Sarıyer taraftarının tepkisini topladı. Sarıyer taraftarı “Şükrü Genç istifa, esrarkeşler burada Şükrü Genç nerede” sloganları atarak protesto etti.

Mücadelenin 75. dakikasında iki kulübün yöneticileri arasında protokol tribününde kavga çıktı. Küfürleşmeyle başlayan tartışma daha sonra yumruklaşmaya döndü. Yaşanan arbedede Sarıyer Kulübü Başkanı Saffet Akkoyun yere düşünce ortalık bir anda savaş alanına döndü. Yaklaşık 10 dakika süren olaya çevik kuvvet müdahale etti.

“ŞÜKRÜ GENÇ BU TABLO SENIN ESERIN” Olayların yaşandığı sırada Sarıyer taraftarları, Giresunluların bedava maça alınmasını sağlayan Şükrü Genç'i protesto ederek istifaya davet etti. Stattan, “Şükrü Genç bu tablo senin eserin”, “Şükrü Genç istifa”, “Sarıyer'i satanın …” şeklinde sloganlar yükseldi. Şükrü Genç maçın ilk yarısını izledikten sonra stattan ayrıldı.