SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig takımlarından Adana Demirspor’un teknik direktörü Mustafa Uğur, görevinden ayrıldığını bildirdi.

Uğur, bugün yönetim kurulu başkanı Selahattin Aydoğdu ile görüşerek görevini bıraktığını söyledi.

Gönlünden Adana Demirspor takımını çok daha başarılı hale getirmeyi geçirdiğini anlatan Uğur, şunları kaydetti:

“Çok severek geldiğim Adana Demirspor’dan üzülerek ayrılıyorum. Görevde olduğumuz süreçte elimizden gelenin en iyisini yaptık. Ancak bazı kasıtlı, bizleri yıpratma politikaları izlendiğini düşünüyorum. Bizden önce 12 maçta 12 puan alan bir ekip vardı. Biz 11 maçta 19 puan aldık, küme düşmeye oynayan takımı play-off sınırına getirdik ama acımasız eleştirilerle kamuoyu oluşturma adına yapılan sinsi planlar, Adana Demirspor taraftarına olan sevgimi yıprattı. Gerçek Adana Demirspor taraftarlarının üzülmemesi adına böyle bir karar aldım. Bu kararımın hem Adana Demirspor hem de kendi adıma hayırlı olmasını diliyorum.”

Uğur, görevde oldukları sürece kendilerine verilen desteğe teşekkür ederek, “Gerçekten görevde olduğum süreçte Adana’daki müsabakalarda taraftarlar bize inanılmaz destek verdi, bizi heyecanlandırdı. Herkese çok teşekkür ediyor, Adana Demirspor takımına da başarılar diliyorum” dedi.

Kulüpten yapılan açıklamada ise yönetim kurulu ile karşılıklı olarak anlaşarak görevinden ayrılan Uğur’un ileriye dönük alacaklarından da vazgeçtiği ifade edildi.

Başkan Selahattin Aydoğdu, Uğur’un veda ederken ileriye dönük alacaklarından feragat ederek Adana Demirspor’un menfaati doğrultusunda hareket ettiğini belirterek, Uğur’a bu yaklaşımı nedeniyle çok teşekkür ettiğini kaydetti.