SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Önce kendi genel başkanlarına baksınlar!’

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Yönetim Kurulu'nun, FIFA Kokartlı eski hakemlerimizden Selçuk Dereli'yi hedef alan açıklamasına Dereli'den çok sert yanıt geldi.

Güncellenme: 18:50, 17/02/2014
‘Önce kendi genel başkanlarına baksınlar!’

Metin KOÇ / Amkspor.Com / @kocmtn

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Yönetim Kurulu’nun bugün yaptığı bir açıklama spor gündemine bomba gibi düştü. Söz konusu açıklamada, hakemlikte yakalanan başarının kıskanılmak yerine desteklenmesi gerektiği ifade edilirken, FIFA Kokartlı eski hakemlerimizden Sözcü yazarı Selçuk Dereli hedef tahtasına konuldu.

Türk Hakemliğinin duayen isimlerinden Selçuk Dereli’nin bu açıklamaya yanıtı çok sert oldu. Amkspor.Com’a özel açıklamalarda bulunan Dereli, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin açıklamasını tutarsız bulduğunu ifade ederek, can alıcı noktalara değindi.

“Beni eleştirmek yerine önce kendi genel başkanlarına baksınlar” diyen Dereli, şu ifadeleri kullandı:

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin önce kendi genel başkanlarını kınayan bir basın açıklaması yapması gerekiyor. Çünkü onların genel başkanları Semih Şentürk’ün MP Antalyaspor’a imza töreninde kulüp başkanının yanında basın mensuplarına poz verdi. Bu etik bir davranış mıdır, soruyorum! TFFHGD Başkanının transfer töreninde ne işi var! Karşıma çıkıp bunun hesabını versinler!

‘HAKEMLERİN NE KADAR BAŞARILI OLDUĞUNU KAMUOYU GÖRÜYOR!’

Açıklamada hakemlerin başarılı olduğunu söylemişler. Hekemlerin ne kadar başarılı olduğunu spor kamuoyu görüyor hiç merak etmesinler! Eğer başarılı hakemler böyle maç yönetiyorsa, başarısız hakemlerin nasıl yöneteceğini gerçekten çok merak ediyorum! Önce bu hakemlerin skandal kararlarının, tekrar edilen maçların hesabını versinler! Türk hakemliği neden bu halde? Hakem camiasını resmen ikiye böldüler. Bana bu başarısızlığın açıklamasını yapsınlar.

‘MESLEK HAYATLARINI BİTİRDİLER!’

Dışarıda bıraktıkları, meslek hayatlarını bitirdikleri hakem ve gözlemcilerin kulaklarını nasıl çınlattığını benden daha iyi bilirler. Bu ülkede Bülent Demirlek, Vedat Yüksel gibi pırıl pırıl hakemlerin düdüklerini asmasına neden oldular. İsmi bilinmeyen nice hakem ve gözlemcinin kariyerleri sona erdirildi. Siz insanların emeklerini hiçe sayarsanız onlar da sizin kulaklarınızı çınlatır!

‘NEDEN CEVAP VEREMİYORLAR!’

Kulüp Yöneticileri’nin zehir zemberek açıklamalarına, hakemlerin art niyetli maç yönettiğine dair iddialara bu dernek neden cevap veremiyor? Neden arkalarında durmuyor? Kimse bana kelime oyunu yapmasın! Önce bu başarısızlığın, çelişkinin hesabını versinler!

 

Yayınlanma Tarihi:18:46,