SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Kariyerimin sonuna kadar…’

Galatasaray'ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Izet Hajrovic, gelecek planlarını anlattı. Uzun süre sarı-kırmızılı formayı giymek istediğini belirten Bosnalı oyuncu, hedefinin dünya kupasında boy göstermek olduğunu söyledi.

Güncellenme: 15:43, 17/02/2014
‘Kariyerimin sonuna kadar…’

Galatasaray’ın yeni transferlerinden Izet Hajrovic, sarı-kırmızılı takıma gelişini kariyerinin en büyük adımı olarak niteledi.

Al Jazeera’ye konuşan Bosna Hersekli oyuncu, “Galatasaray dünyanın en büyük 20 takımından biri. Bana kalsa kariyerimin sonuna kadar burada oynarım. Ama Real Madrid veya Bayern Münih gibi kulüplerden teklif gelirse o ayrı…” dedi.

Transfer sürecinde Türk pasaportu alıp alamayacağı tartışılan genç oyuncu, “Beni Izet Hajrovic olduğum için aldılar, Türk vatandaşı yapabilmek için değil. Benim Türk vatandaşı olmam ya da olmamam arasında fark yok” ifadelerini kullandı. Bir çok ülkenin alt yaş seviyelerinde milli olan Izet Hajrovic, tercihini Bosna Hersek’ten yana kullanmıştı. Başarılı futbolcu kısa vadede ilk hedefinin milli takımının dünya kupası kadrosunda yer almak olduğunu söyledi.

(ntvspor)