SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın önemli açıklamalarda bulunduğu Tarafsız Bölge Programı bu akşam Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu konuk etti.

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu çok önemli açıklamalar yaptı.

İşte Hacıosmanoğlu’nun açıklamaları:

* Aziz Yıldırım’ın katıldığı Tarafsız Bölge programını izledim. İşledikleri suçu örtmek açısından başarılı bir performanstı ama Türk halkı artık bunlara kanmıyor.

* Türk futbolunun ana sorunu kendi iş hayatları için kulüpleri kullanan iş adamlarının o koltuklarda kalmak için yanlış yollara sapması.

* Dört şampiyonluğumuz çalındı.

* 3 Temmuz süresi başlamadan 2 ay önce yaşananların hepsini maç maç anlattım.

* Kamuoyunu algı çerçevesinde kandırmak kolay. Yeniden yargılanma istiyorlarmış, delilleri de kabul etmiyorlar. Nasıl olacak bu iş?

* Fenerbahçe manipule yapmış, başarıları saha dışında yakalama peşinde gitmiş ve başarı yakalamış.

* Cep telefonu çıktığından beri kaç kere hat değiştirir bir insan? Altı ayda otuz hattın nedeni nedir?

* Bunların hepsi ozamanın görevlilerinin yaptığı bir operasyondu. O olaylarla 17 aralık’ı karıştıramazsın. Burda şike yapılmış insanların hayalleri çalınmış. 17 Aralık operasyonu ile 3 Temmuz’u karıştıramazsın.

* Kim söylüyorsa yanlış söylüyor kim şike yok diyorsa namuzssuzun dik alasıdır. TFF bunu örtbas etmeye çalışıyor. Haksızlıklarını 17 Aralık operasyonunu kullanarak saklamaya çalışıyorlar.

* Böylesine bir ahlaksızlığı örtbas etmek, gelecek nesillere haksızlık olur.

Avukat Hakan Orhan:

* Biz bütün yargılama boyunca hukukun dışına çıkmadık. Adil bir yargılama yapıldı ama sadece TFF’nin verdiği karar adil değildi.

* Dosya bazında şike suçu işlenmiş biz ona bakıyoruz.

Avukat Atilla Dilaver:

* Hasan Çetinkaya, Karabük maçı öncesi Aziz Yıldrım’a bir hat alıyor ve başkanım bunu bir kaç gün kullan diyor bu kayıtlarda var. Murat Özaydınlı Temmuz ayında savcılıkta ” Aziz başkanın dinlenme ve takip edilme paronayı vardı beni sabit hatlardan ara” ifadesini veriyor.

* Şike davasını tartışılan Türkiyenin diğer davasına eklemek ve kaynatmak istiyorlar.

*  İki buçuk yıldır şike konusunda Türkiye yanıltıldı.

* İddianamede yer almayan çok şey var polis fezlekesinde. TFF, Tahkim ve PFDK’nın hiçbir gerekçeli kararını açıklamıyor. Özellikle şikenin gerekçeli kararını açıklamıyorlar.

* Aziz Yıldrım Manisaspor’a 400 bin dolar borç verdim diyor, muhasebe kayıtlarında görülmesinde lazım Manaisaspor maçı bittikten sonra İlhan Ekşioğlu Aziz Yıldrım’ı arıyor ve başkanım burda bir ekim yaptıysak kimse çalışmıyor diyor.

Avukat Hakan Orhan:

* Fenerbahçe bugün de bir açıklama yaptı. Emre Belözoğlu ve Caner Erkin açıklamasıyla ilgili. Fenerbahçe Lig Tv’ye diyor ki Emre ve Caner’in küfürlerini neden yayınlıyorsunuz. Bizi neden yakalıyorsunuz diyor…

İbrahim Hacıosmanoğlu:

* Bizim muhatabımız Fenerbahçe de değil Aziz Yıldrım da değil Türkiye Futbol Federasyonu muhatabımız. Federasyonda da söyledim kim şikeyi inkar ediyorsa namussuzun dik lasıdır. Federasyon başkanı ile 1 saat konuştuk, çay söyledi “Eğer şike yok diyorsan bu çayı içmem dedim”

* TFF de şike var diyor. TFF de 2011 yılındaki şampiyonlukta şaibe var diyor. Avrupa’nın en önemli takımlarına da ceza verdi UEFA. Türkiye’ye de ceza verecekler. UEFA’ya da FIFA’ya da itirazımızı yaptık. Bu pisliği ortadan kaldırmaya çalışanlar bunun bedelini ödeyecek. Bu ülkeyi dünyaya rezil etmenin kimsenin hakkı yok.

*Ali Şen seneler sonra bir taşta şampiyonluk aldım dedi. Trabzonspor’un arkasında kimsenin olmasına ihtiyacı yok. Çıkar kaygınız varsa her sözü istediğiniz yerde söyleyemezsiniz.

* Algı yönetimi içerisinde söylenenlere bakarsanız Laiklikten, Cumhuriyetten bahsediyorlar sanki sadece tek Atatürkçü onlar. Öyle bir algı yaratıyorlar ki Atatürk kalksa Fenerbahçe haklı diyorlar.

* Biz Cumhuriyeti yılmadan bekleyenleriz.  Siz Cumhuriyet’in bekçisi olamazsınız çünkü başkanınız  çürük raporu aldı. Ben 18 ay askerlik yaptım.

Avukat Atilla Dilaver:

Bizim üzüldüğümüz şudur. Bu olayları yapanlar hala ya futbolcu, ya teknik adam, ya da yönetici.

İbrahim Hacıosmanoğlu:

* Paralel devlet, Fethullah Gülen, Fenerbahçe’ye neden operasyon yapsın?  Bu konuya en çok sahip çıkan Ali Koç değil mi? Kayıtlara bakıyoruz, Fethullah Gülen, Koç grubuyla ortak. Fethullah Gülen Fenerbahçe’yi neden ele geçirmeye çalışsın? Zaten ele geçirmiş. Koç’la ortak değil mi?  Ses kayıtları ortada. Fethullah Gülen’in Koç grubuyla ilişkileri ortada.

* Yaptığımız yürüyüş temiz formanın, temiz sevginin bir haykırışıydı. Yürüyüşle kamuoyuna ve pisliği örtmeye çalışan herkese seslenmek istedik. Bizim yürüyüşümüzdeki 60 bin kişiye 3 bin, onların yürüyüşündeki 60-70 bin kişiye 500 bin kişi diyorlar.

* Şenol Güneş ile görüştük. Pek çalışma taraftarı değil. Sürekli emeği çalınıyor, çalınan şampiyonluklarda hep o var. Takımımızın başında efsane oyuncumuz Hami Mandıralı var. Herkese bir şans verilmeli, arzumuz onun başarılı olması.,

* Başkanlık benim çocukluk hayalimdi, Allah nasip etti. Bizim bir beklentimiz yok. Başarılı bir başkan olarak kulüpten ayrılmak istiyorum.

Hakan Orhan:

En büyük adaletsizliğe şike sürecinde Trabzonspor uğramıştır. UEFA yakında bu insanların birçoğuna ömür boyu men cezası verecek.

 

Yayınlanma Tarihi:21:27,