SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen 22. Kış Olimpiyat Oyunları’nda, dün antrenman sırasında yaptığı kaza nedeniyle bilinci kapalı şekilde hastaneye kaldırılan Büyük Britanyalı kadın snowboardcu Rowan Cheshire, taburcu edildi.

Soçi 2014 Haber Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, 20 Şubat Perşembe günü yapılacak kadınlar snowboard yarım silindir yarışmaları öncesi Rosa Khutor Extreme Park’ta düzenlenen antrenman seansında, yüz üstü düşmesi sonrası hastaneye götürülen Büyük Britanyalı Rowan Cheshire, hastanede doktor gözetiminde geçirdiği gecenin ardından olimpiyat köyüne döndü.

18 yaşındaki Cheshire’ın sağlık durumu, Büyük Britanya Milli Takımı’nın doktroları tarafından gün gün izlenecek ve perşembe günü yapılacak yarışmada yer alıp alamayacağına ilişkin açıklama daha sonra yapılacak.

Cheshire ise sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki “Rowan_C_” isimli hesabından hastanede yatarken çekilen bir fotoğrafını paylaşarak, “Hayatımın en güzel günü olduğunu söyleyemem. Aslında fazla bir şey hatırlamıyorum. Sevgi mesajı gönderen herkese teşekkürler” notunu yazdı.

Britanya kadınlar snowboard yarım silindir takımının bir numaralı ismi Cheshire, Soçi’ye gelmeden önce Dünya Kupası yarışmalarının Kanada ayağında kariyerinin ilk büyük şampiyona birinciliğini kazandı. Cheshire, dünya kupası sıralamasında 7. basamakta yer alıyor.