SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’tan ManU’lu oyuncuya kanca

Ligde şampiyonluk hedefini koruyan Beşiktaş, sezon sonu yapacağı transferler için şimdiden kolları sıvadı. Gündemdeki isim bir dünya yıldızı.

Güncellenme: 12:31, 17/02/2014
Beşiktaş’tan ManU’lu oyuncuya kanca

Eurosport’ta yer alan habere göre, son haftalardaki formuyla parmak ısırtan Beşiktaş, gelecek sezonun transfer çalışmalarına şimdiden başladı. Gelecek sezon yeni stadı Vodafone Arena’ya taşınacak olan siyah beyazlılarda yönetim, takıma en azından bir yıldız oyuncu kazandırarak taraftarlarında heyecan yaratmak istiyor.

Bu amaçla çalışmalarına devam eden Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen ve teknik heyetin birlikte yürüttüğü transfer çalışmalarında çok süpriz ve bir o kadar da önemli bir yıldız futbolcunun ismi ön plana çıktı.

Beşiktaşlı yöneticilerin ve teknik heyetinin takıma kazandırmak istedikleri yıldız isim Manchester United’în Japon yıldızı Shinji Kagawa.

Fernandes’in yerine Kagawa Kagawa için menajeriyle bir görüşme gerçekleştiren Beşiktaş, Fernandes'in takımdan ayrılacak olması sebebiyle bu pozisyonu Japon yıldızla doldurmak istiyor. Manchester United’da fazla forma şansı bulamayan ve devamlı forma giyebileceği bir takımda oynamak istediği bilinen yıldız futbolcunun Beşiktaş’ın teklifine ‘evet’ diyebileceği belirtiliyor.

Bonservisi 8 milyon Euro Beşiktaş yönetiminin, Kagawa transferi için Japon firmalarla görüşmeler gerçekleştirdiği ve transferi sponsor desteğiyle çözmek istediği gelen bilgiler arasında. Bonservis bedelinin 8 milyon Euro olduğu belirtilen futbolcu için Beşiktaş sponsor desteğini sağlayamazsa yeni stadından gelecek olan loca gelirleriyle bu transferi bitirmeyi planlıyor. Kagawa bu sezon İngiliz kulübünde toplam 18 maça çıktı.

Yayınlanma Tarihi:12:28,