SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan, bugünkü antrenman sonrasında basına yaptığı değerlendirmede, turun iki maçlı olduğuna dikkati çekerek, Milano’dan rövanş için en iyi sonucu almak istediklerini söyledi.

”Bazıları Milan’ın güçlü olmadığını, iyi bir dönemde olmadığını söylüyor fakat eğer Şampiyonlar Ligi’nde San Siro’da Milan’a karşı oynuyorsan böyle düşünmek hata olur” diyen Arda, Milan’ın dünya çapında futbolculara sahip olduğunu ve zor bir maça çıkacaklarını vurguladı.

Milli futbolcu, herşeye rağmen ”Milanlı futbolcuların Şampiyonlar Ligi’nde çok tecrübeli olabilir. Ama bizde La Liga’da oynuyoruz ve Real Madrid, Barcelona gibi rakiplere karşı maç yapıyoruz” şeklinde konuştu. Arda, ”Beni Milan’ın değil bizim ne yapacağımız ilgilendiriyor. Eğer üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirirsek bizi yenmeleri çok zor” ifadelerini kullandı.

Milan’ın en çok konuşulan ismi Balotelli için ”çok büyük bir futbolcu ama biz kendimize ve yapacaklarımıza konsantre oluyoruz” diyen Arda, geçtiğimiz cuma günü Balotelli’nin Bologna’ya attığı güzel golün hatırlatılması üzerine de ”Diego Costa her gün böyle goller atıyor” şeklinde cevap verdi.

Öte yandan Atletico Madrid’in Kral Kupası’ndan elenmesi ve ligde liderlik koltupunda sadece 1 hafta dayanabilmesiyle ilgili ise Arda, ”Bazen yenilgi alınması normal ama biz güçlü bir takımız. Bu dönemi hep birlikte aşacağız. Çok iyiyiz. Büyük hedeflerimizi asla terk etmedik. Biz maç maç konuşup, düşünmeye devam ediyoruz” dedi.

Öte yandan Atletico Madrid’in kalecisi Courtois da ”Korkarak gitmiyoruz. Zor statlar olan Sevilla ve Bilbao maçlarından iyi sonuçlarla çıkmayı bildik. Büyük bir takım ama ilk maç çok önemli ve kazanmak istiyoruz” yorumunda bulundu. Juanfran da ”Balotelli’yi değil Milan’ı durdurmak için çalışıyoruz. Biz maç maç düşünüp, kendimizi nasıl değiştireceğimize konsantre oluyoruz, rakibe değil. Milan büyük finallere alışık bir takım olsa da tecrübede bizden daha üstün olduklarını sanmıyorum” şeklinde konuştu.