SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Sıralamayı hakemler belirliyor!’

FIFA Kokartlı Eski Hakemlerimizden Sözcü gazetesi yazarı Selçuk Dereli, Beşiktaş-Bursaspor maçındaki tartışmalı pozisyonları Amkspor.Com'a değerlendirdi.

Güncellenme: 15:50, 16/02/2014
‘Sıralamayı hakemler belirliyor!’

Metin KOÇ / Amkspor.Com / @kocmtn

İşte o değerlendirme:

* Müsabakanın hakemi İlker Meral skandal kararlara imza attı.

* 9. dakikadaki pozisyonu tartışmaya gerek yok. Bursaspor atağında topun kale çizgisini geçmediği çok bariz şekilde ortada. Devam kararı doğruydu.

* 45. dakikada Ersan Gülüm’ün Civelli’ye ceza sahasındaki müdahalesinde hakemin kararı penaltı olmalıydı.

* Pozisyonun devamında Ersan ile Civelli arasında yaşanan tartışmada Ersan herhangi bir fiziki müdahalede bulunmamasına rağmen Civelli kendini yere bıraktı. İlave hakem Murat Özcan’ın uyarısıyla Ersan yok yere kırmızı kartla cezalandırıldı. Bu tip pozisyonlar sürekli kırmızı kart ile değerlendirilirse Türkiye’de hiçbir maç 11’e 11 tamamlanamaz!

*  78. dakikada Beşiktaş atağında ceza sahası içinde Serdar Aziz ile Olcay’ın pozisyonunda devam kararı doğruydu. Bu pozisyonda Olcay kasıtlı olarak rakibinin üzerine gidip kendini yere bıraktı.

* Uzun zamandır hakemlerin iyi eğitilmediğini söylüyorum. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp bakalım bu hatalara ne diyecek! Bu sezon Süper Lig’in en kötüsü hakemler. Türkiye’de puan sıralamasını takımların performansı değil, maalesef hakemlerin hataları belirliyor!

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:15:49,