SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Aliağa Petkim’i 94-80 yenen Galatasaray Liv Hospital’da başantrenör Ergin Ataman, maçın ikinci devresinde kadro üstünlüklerini sahaya yansıtarak net bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Ataman, önceki karşılaşmalarda az süre alan oyuncularının bu maçtaki performansını beğenmediğini belirterek, şunları kaydetti:

“Maça iyi başladık. İyi bir oyunla ciddi bir fark yakaladık. Ancak sanırım bu akşam ilk 5’te çıkmayan oyuncularımız, herhalde hiç oynamayacaklar psikolojisine büründüler. Planladığımız sadece az oynayan oyuncularımıza sorumluluk vermekti. Ancak ilk 5 oyuncularımız, Galatasaray Liv Hospital takımına yakışmayacak şekilde sorumsuzca bir ikinci periyot oynadılar. 15 sayı önde götürdüğümüz ikinci periyotta, soyunma odasına bir sayı geride gittik. Ancak ikinci devrede kadro üstünlüğümüzü sahaya yansıttık ve net bir galibiyet aldık.”

THY Avrupa Ligi’ni de düşünerek pota altına transfer yapabileceklerini vurgulayan Ataman, “Özellikle pota altındaki oyuncularımızın mücadelesinden memnun değilim. Aliağa Petkim takımında Bora Hun Paçun ve Labovic’e 41 sayı izni vermişiz ki bu bizim açımızdan kötü bir puan. Bu konuda gerekli tedbirleri alacağız. Gerekirse THY Avrupa Ligi’ni de düşünerek pota altına bir takviye yapabiliriz” ifadesini kullandı.

Aliağa Petkim’in tehlikeli bir takım olduğunu aktaran sarı-kırmızılı basketbolcu Göksenin Köksal ise “İlk devrede Aliağa Petkim’e deplasmanda kaybetmiştik. İyi oynayarak bizi yenmişlerdi. Bu maça iyi başladık ama ikinci periyotta basit hatalar yaptık ve ilk yarıyı bir sayıyla geride kapattık. İkinci yarıda toparlandık ve iyi bir galibiyet aldık” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:05,