SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa, Lavillenie’yi konuşuyor!

Bubka'ya ait sırıkla atlama salon dünya rekorunu, 6,16 metre ile eline geçiren Lavillenie'nin başarısı, Fransız basınında geniş yer buldu.

Güncellenme: 11:24, 16/02/2014
Fransa, Lavillenie’yi konuşuyor!

Ukraynalı Sergey Bubka’ya ait sırıkla atlama salon dünya rekorunu, 6,16 metre ile eline geçiren Renaud Lavillenie’nin başarısı, Fransız basınında geniş yer buldu.

Fransız L’Equipe gazetesi, Lavillenie’nin Ukrayna’nın Donetsk kentindeki “Samsung Pole Vault Stars” yarışmasında kırdığı rekora manşetinde yer vererek, Fransız sporcuya övgüler yağdırdı.

Sergey Bubka’ya ait 21 yıllık rekoru kıran Lavillenie’nin unutulmaz bir başarıya imza attığını vurgulayan gazete, Fransız sporcunun adını efsanelerin arasına yazdırdığını belirtti.

Lavillenie ise kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sevincini sporseverlerle paylaşarak, Bubka ile birlikte çekilen bir fotoğrafına yer verdi.

Sırıkla atlamada olimpiyat şampiyonu Fransız sporcu, Bubka’nın 21 Şubat 1993’te yine Donetsk’deki 6,15 metrelik derecesiyle eline geçirdiği rekoru, 6,16 metreye taşımayı başardı. Sırıkla atlamada açık hava rekoru ise 6,14 metre ile Bubka’nın elinde bulunuyor.