SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Napoli, Semih’e Galatasaray'da kazandığının tam 2 katını teklif etti… Başarılı defans oyuncusuna talip olan İtalyanların Semih için yıllık 1 milyon Euro garanti parayı gözden çıkarttığı öğrenildi. Alt yapıdan yetişen ve 3 sezondur sarı kırmızılı takımın değişilmez futbolcusu olan Semih Kaya ise G.Saray'dan yılda 1.4 milyon TL para kazanıyor. Kısaca Napoli Kulübü, Semih'e 1 milyon Euro yani Galatasaray'dan kazandığının 2 katını 3 milyon TL garanti para teklif etti.

Galatasaray forması ile geçen yıl 36 maça çıkıp bu sezonda 22 kez sarı kırmızılı takımda yer alan Semih Kaya, savunmanın vazgeçilmezi olmasına karşın G.Saray'da en az kazanan savunmacı konumunda….

22 yaşındaki futbolcu, stoper bölgesindeki Chedjou, Gökhan Zan, Burdisso ve Koray Günter'den çok daha az para kazanıyor. Chedjou, Semih'ten 4 kat daha fazla para kazanıyor.

STOPERLERİN ALDIĞI ÜCRETLER FUTBOLCU YILLIĞI Semih Kaya 1.4 milyon TL Chedjou 6.6 milyon TL Gökhan Zan 2.4 milyon TL Burdisso 900 bin TL (Yarım sezon) Koray 900 bin TL (Yarım sezon)

Hürriyet