SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, Beşiktaş’ı, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ardından üçüncü büyük olarak göstermek isteyenlere pabuç bırakmayacaklarını söyledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Torunoğulları, “Beşiktaş’ı üçüncü büyük olarak göstermeye çalışanlar olduğunun farkındayız” derken, şu ifadeleri kullandı:

“Büyüklüğümüzü, başarılarımızı küçültmeye, törpülemeye çalışanlar var. Başta Beşiktaş yönetimi olmak üzere hiçbir Beşiktaşlı bunları yemez ve bu yaklaşımlara pabuç bırakmaz. Bizim üçüncü büyük olma gibi bir yakıştırmayı kabul etmemiz mümkün değil. Biz Beşiktaş olarak zaten en büyüğüz.”

LİGİ ZİRVEDE TAMAMLAYACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Yeni stat inşaatı sebebiyle maçlarını gerçek taraftar desteğinden uzak oynadıklarını hatırlatan Torunoğulları, “Sancılı bir dönemden geçiyoruz” diyerek şöyle devam etti:

“Ligin ilk dört haftasına bakıldığında, stadı olmayan bir takım için harika bir başlangıç yaptık diyebiliriz. Daha sonradan kayıplar yaşamamız son derece normal. Beşiktaşlı olmadığını adımız gibi bildiğimiz sözde taraftarların Galatasaray maçında yaptığı taşkınlıklar bizi olmamız gereken pozisyondan daha aşağıya çekti. Her şeye rağmen teknik heyeti, futbolcusu, yönetimi kenetlendik ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İkinci yarıya da iyi başladık. Ceza, taşkınlık ve benzeri plansız unsurlarla karşılaşmazsak, ligi zirvede tamamlayacağımıza inanıyoruz.”

BÜTÜN MAÇLARIMIZI DEPLASMANDA OYNUYORUZ 

Galatasaray’ın, yeni stadı Türk Telekom Arena inşa edilirken ligi orta sıralarda tamamladığına vurgu yapan siyah-beyazlı yönetici şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray takımına çok iyi baksınlar. Türk Telekom Arena inşa edilirken, ligi bitirdikleri pozisyon belli. Biz, Beşiktaş olarak bu sezon bütün maçlarımızı deplasmanda oynuyoruz. Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan ve Atatürk Olimpiyat Stadı, bizim taraftarımızın yarattığı ambiyansı taşımaya tabii ki yetmez. Buna rağmen savaşacağız. Bursaspor’u yenip, Galatasaray maçına üst düzey moralle çıkmak istiyoruz.”

İNSAN HUZURU EVİNDE BULUR

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında oynanan Galatasaray derbisinde yaşananların, kendilerine büyük bir ders verdiğini kaydeden Erdal Torunoğulları sözlerine şu şekilde devam etti:

“Aslına bakarsanız, Galatasaray derbisinde yaşadıklarımız bize çok büyük bir ders oldu. Herkes daha temkinli ve daha dikkatli. Taraftara çok büyük görev düşüyor. Sağduyulu olmaları lazım. İçlerine Beşiktaşlı olmayan, Beşiktaş’a zarar vermek isteyen kimseyi sokmamalılar. Ligi mutlu sonla bitirmek istiyorsak ceza almamamız lazım. Atatürk Olimpiyat Stadı’nın şartlarına iyice alışmamız lazım. Kalan iç saha maçlarını nerede oynayacağız, ligi hangi statla tamamlayacağız, bunu biz de bilmiyoruz. Herhalde tercihimiz, sezon sonuna kadar Atatürk Olimpiyat Stadı olacak. Fakat ne yaparsak yapalım, insanın kendi evi gibi olur mu? İnsan huzuru evinde bulur.”

Yapımına devam edilen Vodafone Arena ile ilgili siyah-beyazlı taraftarlara mesaj göndermeyi de ihmal etmeyen Torunoğulları, sözlerini şöyle tamamladı:

“Beşiktaş taraftarı yeni evini şu an yalnızca maket fotoğraflarından görebiliyor. Vodafone Arena’nın gerçek halini hayal etsinler. Muhteşem bir stat olacak. Beşiktaş’a gönül verenlere buradan sesleniyorum, en ufak bir kuşkuları olmasın ki camiamızın adına, büyüklüğüne, duruşuna yakışan bir mabet inşa ediyoruz.”