SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunca (PFDK), son 3 haftada taraftarlarının neden olduğu kötü tezahürat ve saha olaylarından dolayı 350 bin 500 lira cezaya çarptırıldı.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, PFDK’nın 30 Ocak kararında, Kayserispor, 20 Ocak’ta deplasmandaki Sivasspor maçında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları ile çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ikinci kez gerçekleştirilmesinden dolayı 110 bin lira para cezası aldı.

Sarı-kırmızılı takıma, 1 Şubat’taki kararda da Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadındaki Kasımpaşa maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ikinci kez gerçekleştirilmesinden dolayı 80 bin lira para cezası verildi.

Kayseri temsilcisi son olarak, PFDK’nın 13 Şubat’taki kararında geçen hafta deplasmanda oynanan Elazığspor maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150 bin, aynı müsabakada takım halinde sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle de 10 bin 500 lira olmak üzere toplam 160 bin 500 lira ceza aldı.

Kayserispor, PFDK tarafından son 3 maçta 350 bin 500 lira cezaya çaptırılmış oldu.