SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor’un teknik patronu Roberto Carlos, AC Milan’ın başına geçen eski takım arkadaşı Clarence Seedorf’u övgüye boğdu.

2013-14 sezonuyla birlikte teknik direktörlük kariyerine başlayan ve Sivasspor’un başında iyi sonuçlar alan Roberto Carlos, Real Madrid’den eski takım arkadaşı Clarence Seedorf’un Milan’a teknik patron olmasını değerlendirdi.

La Gazetta Della Sport’a konuşan Fenerbahçe’nin eski sol beki, “Kaka, bana onun oyuncularla iletişiminin çok iyi olduğunu ve oyuncuları çok iyi anladığını söyledi, ama ben zaten bunları biliyordum. Seedorf saha içinde de her zaman için liderdi ve herkese öğretbileceği her şeyi öğretmek isterdi.” dedi.

BENİ POLİSE ŞİKAYET ETTİ Dünya futbolu üzerinde gelmiş geçmiş en iyi oyuncular olarak Brezilyalı Ronaldo ve Zidane’ı gösteren teknik adam, “Bir keresinde Madrid’de bir restaurantta oturmuş yemek yerken bir kadın yanıma geldi ve ‘Ronaldo, Ronaldo bir imza verir misin?’ diye rica etti. Ben de tamam dedim ve imzaladım. Ancak daha sonra Ronaldo olmadığımı anlayınca beni polise şikâyet etti ve polise durumu açıklamak zorunda kaldım.” diye konuştu.

EN İYİSİ BREZİLYALI RONALDO İLE ZİDANE’YDİ 40 yaşındaki çalıştırıcı, “Ronaldo ve Zidane şu ana kadar bu oyunu oynayan en iyi futbolcular oldu. Şu an daha iyisi yok.” ifadelerini kullandı.