SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTVSPOR’da yer alan habere göre, Premier Lig devi Manchester United bu sezon gösterdiği kötü performansa karşın gelirlerini artırmayı başardı. Başkan yardımcısı Ed Woodward, bu artışı korumak için gelecek sezon transfer için çok büyük yatırım yapacakları mesajı verdi.

Yeni menajeri David Moyes yönetiminde Premier Lig’de 7. sırada bulunan Manchester United, 1995’ten bu yana ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne katılamama tehlikesiyle karşı karşıya.

United, sahadaki bu kötü performansa karşın gelirlerini bir önceki yıla göre yüzde 11,6 oranında artırmayı başardı. Ancak United yönetimi takımın başarısız olmaya devam etmesi halinde gelir artışının yerine büyük kayıplara bırakacağının farkında.

United’ın dünyanın en çok gelir elde eden kulüplerinden biri olmasında sürekli büyük kupaları kazanmak için mücadele etmesi yatıyor. Bu duruma dikkat çeken başkan yardımcısı Ed Woodward, gelecek sezon transfer piyasasının en aktif aktörlerinden biri olacaklarını söyledi.

Genel olarak her yıl 3 oyuncuyla yollarını ayırıp; 3 yeni transfer yaptıklarını hatırlatan Woodward, “Sportif başarımızı korumak için son yılların en büyük transfer atağını başlatmaktan korkmuyoruz. Yeniden şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturmak için gereken harcamayı yapmaya hazırız” dedi.