SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, bu akşam ki karşılaşmanın kendileri açısından iyi geçmediğini ve bu nedenle güzel şeyler söyleyemeyeceğini bildirdi.

“Herşey bizim bu maça aynı takımla çıkmamızla başladı” diyen Hamzaoğlu, şöyle devam etti:

“Maçın bu şekilde sonuçlanmasının en büyük sorumlusu biziz. Arkadaşların bu kadar yorgun olabileceğini tahmin edemedik. Kırmızı karttan sonra oyun zaten iyi olan Bursaspor’un hakimiyetiyle geçti. Kupa macerası buraya kadarmış. Yarı finale kalan tüm takımları ve elenen takımları tebrik ediyorum. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Buraya kadar getirdiler ve bu heyecanı bize yaşattılar. Artık iyi mücadele, iyi oyun ile ligi iyi yerlerde bitirmeye çalışacağız.”

Akhisar Belediyesporlu oyunculardan Emin Aladağ, kazanmaları gereken bir maçın kaybettiklerini belirtti.

Kupa defterini artık kapattıklarını ve lige döneceklerini ifade eden Emin Aladağ, “Buradan hakemlerle ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Hakemlerin biraz daha adil davranmaları gerekiyor. Bu maçta rakibin yaptıkları görülmedi ama biz olunca kartlarını çok kolay gösterdi” dedi.

Merter Yüce de hakemlerden şikayet ederek, “Geçen hafta da Eskişehirspor maçında aynı hikayeyi yaşadık. Hakem, maçın sonlarına doğru olmayan bir penaltı uydurdu. Galip gelebileceğimiz maçtan beraberlikle ayrıldık. Belki buraya yarı finali garantilemiş olarak gelebilirdik ama olmadı. Hakemlerden biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Artık ligde Avrupa Kupalarına katılabilmek için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.