SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da, geçirdiği ameliyat nedeniyle uzun bir aradan sonra Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Medical Park Antalyaspor maçıyla sahalara dönen tecrübeli futbolcu Hamit Altıntop, hazır olmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına katılan Hamit, karşılaşmada 20-25 dakika oynamanın kendisi için önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Uzun bir süredir takımdan ayrıyım. Maçta fazla zorlanmadım diyebilirim. Hazır olmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hedef Chelsea maçı diyebiliriz. Çünkü Galatasaray için o maç çok önemli. Kadroda tabii ben de ilk 11’de yer almak istiyorum ama olamasam da uzun bir süreç var önümüzde. İnşallah Mayıs ayında şampiyonluk, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Lig’nde de çeyrek final, ondan sonra yarı final… Hedefler belli ve yapacaklarımız da belli. Katkım da olursa benden daha mutlusu olamaz.”

Tam olarak hazır olması için biraz zamana ihtiyacı olduğunu ifade eden milli futbolcu, sarı-kırmızılı takımın güzel bir grafik yakaladığını belirterek, “Böyle çıkışta olması benim için de avantaj. Biraz baskı da azalıyor üzerimde” dedi.

Takım olarak kenetlendiklerini ve iyi yolda olduklarını anlatan Hamit Altıntop, gelecek için umutlu ve hazır olduklarını kaydetti.

Devre arasında forma giydiği mevkiye transferlerin yapılması ve forma rekabetiyle ilgili bir soru üzerine Hamit, “Ben o kadar düşünmüyorum. Düşündüğüm şey kendimi hazırlamam ve zamanı geldiğinde iyi oynamam. Çünkü herkesin Galatasaray’da sorumlulukları var, benim de sorumluluklarım var. İnanıyorum ki hazır olduğumda formayı tekrar kapacağım” ifadelerini kullandı.

Tecrübeli futbolcu, Türk Telekom Arena’da sarı-kırmızılı taraftarların önüne çıkmayı özlediğini dile getirdi.