SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylılar çıldırdı! Hedef DROGBA!

Alacakları ödenmeyen Galatasaray Liv Hospital takımından bir oyuncu, “Önce Drogba alır, en son bize kalır” diyerek, maddi adaletsizliğe isyan etti.

Güncellenme: 09:45, 13/02/2014
Galatasaraylılar çıldırdı! Hedef DROGBA!

Fanatik gazetesinin haberine göre; Türkiye'deki son 4 resmi maçında sadece 1 galibiyet alabilen Galatasaray Liv Hospital'de ciddi huzursuzlukların yaşandığı öğrenildi. Basketbol takımına 3 aydır ödeme yapılmadığı belirtilirken, oyuncuların da bu duruma artık isyan ettiği ve idmanları boykot noktasına geldiği bildirildi. 31 Ocak'ta bir miktar ödeme yapılacağı sözü verilmesine rağmen bunun gerçekleşmemesine sinirlenen basketbolcuların, geçtiğimiz hafta Beşiktaş ile oynanan karşılaşma öncesinde idmana çıkmak istemedikleri ve Ender Arslan'ın takım arkadaşları adına Coach Ergin Ataman ile görüştüğü ifade edildi. Ataman'ın bu görüşmede idmanların aksaması durumunda kupa maçlarına genç takımla katılacağını bildirmesi üzerine, oyuncuların antrenmana çıktığı, ancak 45 dakikalık çalışma ile günü kapadığı vurgulandı.

ARROYO İHTARNAME ÇEKTİRİNCE…

Kupa maçlarının araya girmesi nedeniyle kriz askıya alınsa da, Sarı- Kırmızılı ekipte verimli idman yapılamamasının da performanslara yansıdığı iddia edildi. Galatasaray'da, Carlos Arroyo'nun noter aracılığı ile kulübe ihtarname çektirmesi ve bunun sonrasında kendisine ödeme yapılması, aynı zamanda Furkan Aldemir'in de maaşının aldığı iddiası da diğer oyuncular arasındaki huzursuzluğu artırdı. Bir oyuncunun uçak yolculuğu sırasında, “Önce Drogba alır, en son bize kalır” diyerek, ödeme konusundaki adaletsizliği dile getirmesi de dikkat çekiciydi.

BAŞKAN AYSAL DOĞRULADI

Başkan Ünal Aysal konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bizde futbol ile amatör şube kasaları tamamen ayrı olduğu için, Galatasaray Sportif A.Ş. ödemeleri aksamamakla beraber, futboldan kulübe para aktarımını yasaklamamız yüzünden amatör şubelerin ödemeleri bazen sponsorlara bağlı olarak gecikebiliyor. Bu sebeple iddialar kısmen doğru. Ancak bu hafta para girişleri oldu ve geciken ücretlerin tamamı cumaya kadar kapatılmış olacak.”